Problem z poprawnym wykryciem urządzenia USB

Witam forumowiczów ,

 

Otóż mój problem polega na tym, że pojawia się problem z wykryciem słuchawek bezprzewodowych przez Windows 8.1 (jako mysz lub z kodem błędu 10, 43 albo 45 w Menedżerze Urządzeń), gdy pracuje w trybie normalnym. Natomiast, gdy pracuje w trybie awaryjnym (a dokładniej opcja z wideo o niskiej rozdzielczości) słuchawki zostają wykryte poprawnie (lecz nie jak powinny, że to słuchawki, a jako głośniki USB). Nie ma wątpliwości, że to za sprawą sterowników do karty graficznej Nvidia, ponieważ w trybie awaryjnym Windows korzysta ze sterowników tej firmy ze swojego repo, czyli starszych. Oczywiście za drugim razem przy uruchomieniu Windows 8.1 w trybie awaryjnym konieczne było odinstalowanie sterowników karty Nvidia i ich późniejszym przywróceniu. Minusem takiego rozwiązania jest brak skalowania przez kartę graficzną. Dodam, że ten problem nie występuje na pewno na systemie ze sterownikami AMD Catalyst. Co więc zrobić, aby słuchawki działały w trybie normalnym? Przyznam szczerze, że szukałem już pomocy u wujka Google i nie natrafiłem na podobny problem. Na forum Nvidia nie potrafią odpowiedzieć na moje pytanie.

Z poważaniem

Calson