Problem z portami USB na płycie ASRock ALiveNF6G-DVI

Witam. Posiadam jak wspomniałem wyżej w temacie taką płytę główną i mam problem z portami USB. Nie wiem z jakiego powodu, ale USB 2.0 zaczęło działać jak 1.1.

Posiadam 2 porty z przodu i najpierw było tak, że przestał działać jeden, a po jakimś czasie drugi jednocześnie powodując, że 4 tylne zaczynają działać jak 1.1. (cokolwiek kopiuje na pendrive’a by go zapełnić, czekam bardzo długo). Odkręciłem blaszaka odpiąłem z (1) i podpiąłem pod (2) (patrz zdjęcie) i zaczęły działać wszystkie porty dobrze, ale raptem kilka dni i znowu najpierw jeden, a potem drugi przedni przestaje w ogóle działać (powodując, żę 4 tylne działają jak 1.1). Znowu odkręcam blaszaka i odpinam i podpinam gdzie indziej i tym razem było tak, że tylko 4 tylne działały dobrze przez kilka dni i potem znowu przestały. Teraz gdziekolwiek odłączę i podłącze to nie działają 2 przednie w ogóle i 4 tylne działają tylko jak 1.1.

Zastanawiam się, czy dobrze robiłem tak odpinając i podpinając. Dodam na koniec, że w biosie nic nie było przestawiane i wszystkie sterowniki do płyty głównej i USB był przeinstalowywane.

Sprawdź z instrukcją podłączenie portów przednich USB do płyty, może coś w nich uszkodzone ?.

Wypnij całkiem przednie porty USB z płyty i sprawdź jak działają tylne.

Menadżer urządzeń i zrób to co w linku.

viewtopic.php?t=55308