Problem z portami USB

Witam! Mam problem z większością portów USB, mianowicie, gdy podłączam np, modem lub komórkę to komputer ich w ogóle nie wykrywa. W komputerze mam ich 7, a tylko 3 z nich działają normalnie co mi nie wystarcza. :slight_smile: Z czym tu może być problem, co da się zrobić, żeby na to coś poradzić? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Sprawdź kondensatory na płycie głównej: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

Podaj odczyt napięć z Biosu.

Jaki posiadasz system operacyjny oraz service pack? Czy zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej?

Które porty działają, a które nie? Sprawdź podłączenia, jak nie działają np porty na przednim panelu.

poszukaj w biosie opcji enable/disable onboard USB (lub coś podobnego), bo przy dużej ilości portów często kolejne są traktowane jako dodatkowe urządzenie… i jeśli masz wyłaczone to po prostu włącz.

Witam ponownie. Chciałbym odświeżyć temat, z tego względu, że padł mi całkowicie komputer stacjonarny i nie mogłem nic sprawdzić, dzisiaj jest już OK, ale problem z USB pozostał… :confused:

Kondensatory wydają się ok, posiadam xp service pack 3, odnośnie sterowników płyty głównej to USB nie da sie zainstalowac na XP, bo pisze ze juz sa. Nie dzialaja do konca porty z przodu(od obudowy) i dolne z tylu(wbudowane w plyte glowna), dzialaja górne z tyłu(wbudowane w płyte) i z przodu od czytnika kart pamięci. Odnośnie opcji “enable/disable onboard USB” - mam Asusa P5B i nie widze takiej opcji w biosie. Napiecia to:

VCORE Voltage - 1,328V( zmienia sie niekiedy na - 1,336V)

3,3V - 3,232V

5V - 5,068

12V - 12,038V.

Chciałbym jeszcze nadmienić, że owe porty nie dokońca działają i mam tu na myśli to, że normalnie działa np pamięć flash, ale już drukarka, bluetooth i modem system nie wykrywa. Proszę jeszcze raz o pomoc, bo mimo wszystko co chwile przekładać urządzenia to jest problem…