Problem z portami Utorrent


(Klik9) #1

Mam odblokowany przez admina port 4720. Na stronie http://www.utorrent.com/testport.php?port=4720 pokazuje mi

OK! Port 4720 is open and accepting connections.


You will be able to receive incoming BitTorrent connections.

Czyli powinno być OK. Ustawiam port 4720 w Utorrencie, a tam dalej żółty trójkąt i pisze brak połączenia. Restartowałem program - nic. Sprawdzałem na Azureusie - to samo. Co się dzieje? Czy to prawda, że muszą być odblokowane 2 porty, jeden do przychodzących drugi do wychodzących? Jak to ustawić w utorrencie? (Mam odblokowany tylko 1 port, czy nie da się ustawić 4720 dla przychodzących i wychodzących?)

Z góry dzięki za pomoc.


(Mail) #2

Masz router?

Jeżeli tak, to na routerze odblokuj ten port :slight_smile:


(Klik9) #3

Nie mam routera, a przecież mówię, że port JEST ODBLOKOWANY (przynajmniej wg. Testporta na stronie utorrenta...)Sam nie mogę odblokować innych, a admin nie ma czasu teraz...I choć w Utorrencie ustawiłem jako port 4720 (on jest odblokowany) to dalej mam żółty trójkąt...


(Krzysieek88) #4

Masz to na wszystkich torrentach ?

Sprawdzałeś na kilku, czy tylko na jednym ?


(rafax) #5

Kliknij na żółty trójkąt i sprawdż cz Rodzaj łącza masz ustawiony prowidłowo, łącze możesz sprawdzić np. na http://www.speedtest.pl i ustaw szybkość według uzyskanego wyniku. Też tak miałem pomimo prawidłowo ustawionego portu.


(Neon1992) #6

Też miałem problem z żółtym trójkącikiem i musiałem w KIS dodać uTorrenta z szablonu i zezwolić mu na wszystko, teraz jest już dobrze.


(Klik9) #7

@WizZz

Na wszystkich torrentach, tak samo na Emulu

@Rafax

Na 100% jest dobrze

@Neon1992

Nie mam KIS'a, mam Outposta ale już go wyłączyłem - dalej to samo

Ha - emule zaczęlo mi działać pięknie(wyłączyłem PeerGuardiana2) - High ID na KADzie i ed2K...a torrent...tylko zmienił żółty trójkąt na czerwone kółko i choć port odblokowany to dalej nic...