Problem z portami

Witam!

Chciałem zagrać sobie z kolegą w grę przez hamachi. Dołączyłem do sieci i nie było żadnego problemu. Jednak teraz wyszedł update hamachi i gry(Minecraft) i nie mogę wejść na serwer. Wyświetla się komunikat “Server connection timed out” czyli chodzi o to, że żadnego połączenia między nami nie ma, a powinno być. Oczywiście wpisuje ip kolegi z hamachi. W poprzednich wersjach gry/hamachi nie miałem takiego problemu. Podejrzewam, że może to byc problem z portami (jeśli tak to prosze o instrukcje jak je odblokować, posiadam router Thomson TWG850-4U). Bardzo proszę o pomoc.

Hej. Też jestem użytkownikiem Minecrafta. To nie powinien być problem z portami, bo skoro wcześniej wam gra działała, to teraz też powinna. Kolega jednak przedtem, jak i teraz powinien mieć odblokowany port 25565 (domyślny dla Minecrafta). Upewnij się również, że kolega zaktualizował serwer do najnowszej wersji i poprawnie go skonfigurował (jeśli gracie na piratach to XXXXXXXXXXXXX.). Sprawdź też czy macie połączenie przez Hamachi, tj. czy możesz pingować kolegę (w Hamachi prawym przyciskiem na kolegę i ‘ping’). Jeśli tak, to połączenie jest w porządku.

EDIT

Za takie porady następnym razem będą poważniejsze konsekwencje.

Sdar

No właśnie wszystko w ustawieniach jest dobrze, port ustawiony taki jak ma być, połączenie jest bo pingowaliśmy, ale nie działa ;/ Proszę o pomoc

A co koledze wyskakuje w konsoli serwera?

Tzn ja mam serwer i właśnie nic nie wyskakuje. Tak dla sprostowania to mój kolega ma z tym problem, a nie ja.