Problem z portem COM1/RS232, który nie chce działać

Witam,

Zakupiłem płytę główną Gigabyte GA-G31M-ES2C (v.2), z wbudowanym portem COM.

Chciałbym podłączyć pod niego drukarkę fiskalną ELZAB FP600.

Program serwisowy firmy ELZAB nie wykrywa drukarki, jakby port na płycie był niesprawny.

(Podczas sprawdzania łączności z drukarką pojawia się taki sam komunikat, jakby w ogóle nie była podpięta drukarka)

W biosie wszystko jest ustawione. Testowałem wszystkie dostępne przerwania.

W Systemie (XP Prof) wszystko jest OK. brak konfliktów. Przy zmianach w biosie, zmienia się konfiguracja w systemie i wszystko wygląda jak najbardziej dobrze.

Z tego co się orientuję to LTP i COM są na jednym układzie scalonym; port LPT działa.

Po poszukiwaniach w sieci znalazłem program UserPort, którym podobno można odblokować porty, też nic z tego --> http://newstar.dvb-board-pl.com/readarticle.php?article_id=14

Co dziwne obecnie wszystko działa na starszym komputerze, do którego drukarka podłączona jest czymś takim (rys. poniżej) Niestety nowe płyty główne nie mają już miejsca na podłączenie takiego śledzia. Za to mają port COM wbudowany… , który powinien działać. Problem z portem COM1/RS232, który nie chce działać…

0619.jpg

Sprawdziłem na jeszcze innym komputerze Windows XP i wszystko działa bez mrugnięcia okiem.

Może zna ktoś przyczynę co może być nie tak, oprócz moich przypuszczeń że port na płycie głównej jest padnięty. Zależy mi na czasie, więc zakładam kupno kontrolera na PCI. Ale dobrze by wiedzieć ze płyta jest wadliwa czy coś…

Pozdrawiam,

Łukasz