Problem z portem podczerwieni


(Jasiek Obratanski) #1

Nabyłem niedawno poczerwień na USB “MA-620 USB Infrared Adapter”. Mam problem ze zinstalowaniem sterowników do niej. Gdy się ja podłancza, w menadzeze uzadzeń pokazuje sie żółty znak zapytania. Gdy podczas wyszukiwania sterownikow do niego podaje sie lokalizacje sterownikow IrDy na płycie, komp mowi ze to nie sa stery do tego urzadzenia (a maoim jedynym niezainstalowanym podpiętym urządzeniem jest właśnie IrDA). Oprocz sterownika gdzieś miedzy dzwonkami dolaczonymi do zestwu był instalator, ktory rozwiazał problem znaku zaptania - zinstalował się dodatkowy port COM3. Ale sys dalej nie dawał zadnego znaku ze widzi IrDA. Sprobowałem w Kreatorze Dodawania Nowego Urzadzenia ja dodac i za kazdym razem w menadżeze sie pojawia ze żółtym wykrzyknikiem. Probowałem tez uaktualnionych sterownikow z internetu. Jest jakis sposob, zeby ten żółty wykrzyknik zniknal?


(JNJN) #2

**Wrzuć IRDĘ do googli i poczytaj i ściągnij najnowsze stery(**zobacz czy to faktycznie ten typ) jak kupowałeś z Allegro wszystko możliwe.

Nieraz trzeba kilka razy instalować i odinstalowywać aby chodziła.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=206788#206788


(Damian) #3

Możliwe, że trzeba włączyć tryb IRDA w biosie.

Poczytaj:

http://www.irda.pl/Pomoc.htm


(:: MARIO ::) #4

mam podobne problemiki, SP2 nieznajduej irdy po rozruchu :slight_smile: musze odinstalwoac, instalka z cd, i pozneij recznie dobieram pliki, i chodzi, az kompa wylaczae, pozniej musze to powtarzac ;/


(Jasiek Obratanski) #5

Nie mam problemow w BIOSie, a IrDA ybła kupowana w sklepie. Próbowałem też wszystkich uaktualnien. Moj problem jest teoretycznie banalny tylko, zadne znane mi zabiegi nie pomagają w pozbyciu się wykrzyknika. Ani ponowne odczepiania i wczepianie kabla do portu, ani reinstalacja sterów, ANI zaaktualizowane stery. Cały czas się pojawia "nie można włączyć użadzenia (kod 10)


(JNJN) #6

Brak właściwych sterowników lub brak sterownika.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic199447.html

Sprawdź IRDE na innym kompie.

Wrzuć i czytaj - nie tylko Ty masz z nią problem.

MA-620

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl