Problem z postawieniem systemu

Witam mam taki problem odzyskałem system metodą recovery z laptopa firmy LENOVO model 3000 N200 ale za nic nie mogę sobie dać rady z postawieniem świeżego systemu na nim.Oraz po postawieniu świeżego systemu chciałbym odrazu dysk który ma pojemność 120GB podzielić na 2 partycje około 40GB zostawić tylko na partycji C gdzie ma być tylko system + oprogramowanie mi potrzebne do pracy.Na partycji D już mogą być moje różne dane które są mi potrzebne.Próbowałem wgrać system operacyjny Windows Vista Ultimate ale także pokazuje mi się takie info gdzie wszystko jest w języku angielskim a ja niespecjalnie go znam , dlatego proszę WAS o pomoc może ktoś mnie pokieruje i da wskazówki jak mam postawić ten system na tym laptopie.Podaję trzy fotki chociaż niewyraźnie widać ale może coś będziecie wstanie z nich wywnioskować i pomóc mi w tym irytującym mnie problemie.Zamieszczam trzy fotki gdzie krok po kroku według mnie powinno być zaraz po restarcie laptopa naciskam szybko obojętne jaki klawisz dopóki informacje nie ukażą mi się na ekranie takie jakie zamieszczam w linkach.Sorki że są niewyraźne ale robione aparatem kiepskiej jakości.Oto one: http://img45.imageshack.us/img45/9674/i … estfh9.jpg , http://img45.imageshack.us/img45/7382/i … cinkn8.jpg , http://img398.imageshack.us/img398/3939 … ybrbs5.jpg

Nie wiem czy tak jest tylko u mnie ale linki nie działają.

Żaden link nie działa.

OK dzięki za info zaraz to poprawię.

Ale tak naprawdę to w czym mamy Tobie pomóc bo jak dla mnie z tych podanych linków nic nie wynika.

Mamy pomóc w nowej instalacji windowsa od zera czy jak ??

Jeśli wgrasz nowy system i będziesz chciał zmienić cokolwiek w rozmiarze partycji musisz liczyć się ze stratą danych-wyskoczy info o potrzebie sformatowania partycji(programy mogą coś tam zawsze odzyskać).

A mógłbyś dokładniej powiedzieć/pokazać co wyskakuje?(screen/fotka?)

Tak dokładnie proszę o pomoc w całkowicie nowej instalacji tak jak piszesz od całkowitego zera i potem po instalacji dysk który ma pojemność 120GB chciałbym podzielić na 2 partycję systemową dać 40GB a pozostałe niecałe 80GB bo wiadomo że nigdy niema całe 120GB pełnego wolnego miejsca na partycję D tylko 2 partycje chcę utworzyć systemową C i D będę wdzięczny za pomoc.Ten dysk muszę sformatować bo jest jeszcze w plikach FAT zamiast NTFS i potem postawić nowiutki system no chyba że podczas stawiania systemu da się podzielić na partycję czy można zrobić to potem jak się ma już gotowy świeży system.

W dniu 22.06.2008 , o godzinie 18:40 został dopisany post przez BLADE2042

Tylko te trzy screny które wysłałem i opisałem w poście się ukazują na ekranie laptopa nic poza tym i niewiem właśnie zaspecjalnie jak postawić natym świeży system bo XP już stawiałem to wiem a VISTĘ pierwszy raz i niemam zielonego pojęcia jak to się robi od podstaw aby postawić.

BLADE2042 , można tuż przed instalacją podzielić dysk według uznania ale jak rozumiem instalacja będzie przeprowadzana z partycji recovery, która znajduje się na dysku. Jeżeli przypadkiem dojdzie do jej uszkodzenia pozbawisz się możliwości zainstalowania systemu.

Więc wyjaśnij może w jaki sposób lub z jakiego nośnika będzie dokonywana instalacja ?? Czy ten wspomniany wcześniej XP-ek leży właśnie na tej partycji recovery ??

Mam już nagraną instalkę tego systemu na płytę cd właśnie poprzez recovery bo już mi dano pewne instrukcje na forum jak to się robi.Jednak przy próbie restartu oraz postawieniu świeżego systemu właśnie takie obrazki z info ukazują mi się jak już opisywałem wcześniej.Próbowałem instalować poprzez funkcję Disable Driver Signature Enforcement ale zawsze na końcu pokazuje mi się plansza z prośbą o zalogowaniu się tak jak to pokazałem na obrazku zamiast instalować system na laptopie.

Zmieniasz sekwencję startu w biosie aby szło z CD-ROM i powinno być OK.

I jeszcze jedno, jeżeli na dysku usuniesz partycje i założysz nowe to z tym nie powinno być problemów, ze względu na to, iż komp gdy nie znajdzie systemu wymusi start z CD, a tym samym instalację systemu.

Co do stworzenia partycji to możesz to wykonać za pomocą dowolnego programu np. Acronis, Partition magic, Gparted i innych. Nagrywasz na CD, startujesz z niej kompa i tworzysz/usuwasz partycje (z wyjątkiem pierwszej na której masz recovery).

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.