Problem z powiększeniem partycji - Easeus


(Keicam) #1

Dzień dobry !

       Mam problem z powiększeniem dysku z systemem operacyjnym C.

Mianowicie posiadam orginalny system Windows 7 Ultimate na bieżąco aktualizowany. 1 dysk fizyczny podzielony na dwie partycje systemową C oraz D.

 

Chciałem za pomocą programu Easeus powiększyć partycję systemową C ( o 10 GB z wolnej przestrzeni dysku D ) jednak nie w programie Easeus nie mogę zaznaczyć opcji " powiększ o...."

 

Czy coś robie źle ?

 

Poniżej podaje zrzut z ekranu 0548d98f2afcb70fgen.jpg


(Atronics) #2

http://www.youtube.com/watch?v=oAg9f_RgHXQ

opis

 

http://programs.pl/forum/showthread.php?20-Zmiana-rozmiaru-partycji-za-pomoc%C4%85-Easeus-Partition-Master-Home-Edition


(yanko wojownik) #3

Wystarczy suwaczka użyć (tam gdzie partycje się łączą strzałeczka Ci się rozdwoi) lub ręcznie wpisać rozmiar i zatwierdzić klikając w ''ptaszka" i ok, jako że to partycja systemowa, to chyba będzie wymagany restart.


(Cedar) #4

To robisz źle, że chcesz powiększyć partycję C o miejsce nieprzydzielone leżące za partycją D.

Aby móc to wykonać musisz miejsce nieprzydzielone mieć obok C - na dolnym pasku “złap” za partycję D i przesuń ją w prawo a następnie powiększ partycję C o to miejsce nieprzydzielone.


(yanko wojownik) #5

Jak pisze Cedar faktycznie najpierw zmniejszyć i przesunąć partycję D  (akurat nie wiem ile tam jest wolnej przestrzeni za D jesli tyle ile trzeba, to tylko przesunąć D żeby wolne miejsce było za C i najpierw ok :slight_smile:  trochę się zapędziłem, ale wszystko można samym przesuwaniem poczynić, tylko jak przesuniesz wiele razy, to każde takie będzie kolejną operacją wykonywaną przez program i potrwa to dłużej.


(Keicam) #6

Dzieki - pomogło :slight_smile:

Niby proste ale …jak to wszystko trzeba wiedzieć :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile: