Problem z pracą rdzeni w komputerze...?

Siemka,

Mam mały problem, nie wiem czy to taki standart, ale gdy instaluje jaką kolwiek gre czy gram w cokolwiek (nfs gta), to 1 z 4 rdzeni jest najbardziej wykorzystywany, a reszta sobie odpoczywa :/. Mam sevena x64 Proffesional, 4GB Ram, a tu daje SS, (wyłączyłem Aero)

rdcroiw2b3ji3fdxqx0v_thumb.jpg

Help, może coś nie tak z moim kompem ^^?

Pozdro Seba

Zauważ, że system rozdziela prace na poszczególne rdzenie, więc te rdzenie są niewykorzystywane bo może nie jest potrzebna az taka moc obliczeniowa. :stuck_out_tongue:

A może programy na ktorych działasz nie wykorzystują wielowątkowości :stuck_out_tongue:

Czyli mam się nie przejmować tym, że programy i gry wykorzystują 1 rdzen ? Wielowątkowość, można to jakoś włączyc ;)?

Gry i programy wykorzystają 2,3 a może nawet i 4 rdzenie ale dopiero jeśli będzie to potrzebne. Jak na razie widać, że jeden spokojnie wyrabia. Możesz spać spokojnie.

Ok, dzięki za odpowiedzi, jbc. będę pisał :wink:

Pozdro

ssebapl , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

Miałem taki sam problem (po czyszczeniu komputera), o dziwo pomogło wyłączenie pierwszego, lepszego procesu (w moim przypadku wyłączyłem Egui.exe od NOD32). Nie wiem co było nie tak, nie wnikałem, praca teraz rozdziela się równomiernie na rdzenia.

Radzę Ci wymienić ten zasilacz. Może sie okazać, że jest to bomba zegarowa :wink: Nie wiem jak długo pociągnie, mam nadzieję, że nic się nie stanie, ale radziłbym jak najszybciej się go pozbyć :wink: