Problem z pracą systemu, również w trybie awaryjnym, LOGi


(amazing horse) #1

Witam, mam problem na moim Asusie K52JK z 64-bit Windowsem 7. Mianowicie: system zamraża się po 3-5 minutach po odpaleniu, nawet nie trzeba sie logować, jeżeli poczekam przy oknie logowania do profilu przez 5 min., nie jestem w stanie nic dalej zrobić poza resetem.

Po włączeniu trybu awaryjnego, jest wszystko okej, dopóki nie odpalę jakiegoś skanującego programu z dokładnym skanowaniem - wtedy po ok. pół godzinie sytuacja identyczna jak opisana powyżej - totalna zamuła, myszką mogę jeździć po całym biurku ale kursor na ekranie stoi w miejscu.

Jeśli już uda mi się odpalić system normalnie i szybko włączyć menadżera zadań, to w sumie wskaźniki wykorzystania procesora nie przekraczają 10%, pamięci 30%.

Przesyłam logi z tych programów, które udało mi się zrobić. Skanowania OTLem nie udało mi się dokończyć.

Logi:

MBR: http://wklej.org/id/705690/

Malwarebytes: http://wklej.org/id/705691/

RSIT: http://wklej.org/id/705692/

Combofix: http://wklej.org/id/705693/

GMER: http://wklej.org/id/705694/

TDSS Killer niczego nie wykrył


(stream) #2

Witaj!

Na pierwszy rzut oka w logach nic nie ma. Jeśli nie masz ważnych danych na dysku, zalecałbym przywrócenie systemu z partycji recovery (do stanu w takim jak kupiłeś laptopa). Jeśli to nie pomoże, jest to prawdopodobnie usterka sprzętowa np. dysku twardego.

Jeśli możesz, zrób skan dysku za pomocą HD Tune 2.55. Po uruchomieniu przejdź do zakładki Error Scan i kliknij Start (nie zaznaczaj Quick Scan!). Zrzut ekranu po zakończonym skanowaniu zamieść na forum.

Jak przywrócić laptopa do stanu w takim jak go kupiłeś? Przy uruchamianiu, gdy będziesz miał logo ASUSa wciskasz bodajże F9 i dalej postępujesz zgodnie z informacjami na ekranie.

Pozdrawiam!


(bibut) #3

może komputer się przegrzewa?


(amazing horse) #4

komputer się nie przegrzewa, czyszczony regularnie.

Sprawdzałem stan pamięci za pomocą narzędzia Windowsa, który nie wykrył nieścisłości, zaraz sprawdzę

tym HD Tune’m

wielkie dzięki za odpowiedź


(bibut) #5

spróbuj jeszcze jakoś ten log z OTL zrobić bo jest bardzo ważny :stuck_out_tongue:


(amazing horse) #6

show-image.php?id=72244004cd1ed74840f948d041115571

Nie da rady przeskanować OTL, jedyne co mogę zdziałać na tym komputerze, to tylko na trybie awaryjnym, przy skanowaniu OTL komputer się zawiesza, więc nie da rady…

Jak widać chyba czeka mnie cofka systemu, dzięki za szybką pomoc…