Problem z prawidłowym ustawieniem portów w routerze EDIMAX

Cześć !!

Słuchajcie mój problem jest zapewne dla dobrego informatyka! Sądzę że tutaj właśnie go znajdę :slight_smile:

Otóż tak:

jakieś trzy miesiące zakupiłem nowy router firmy EDIMAX , sąsiad, który zna się na komputach zamontował mi go i podłączył, (kable są w ścianach).

Zabrał się za instalacje, która poszło pomyślenie następnie chciał ustawić porty abym mógł sobie coś ściągać z internetu… Coś mu nie wychodziło nie mógł on ustawić odpowiednio portów, ale o dziwo dobrze wszystko ściągało się. Więc zostawił to w chol…rę Jakiś czas temu, gdy chciałem sobie coś pobrać, nie mogłem wszystko się tak włączę ze nie wiem co. Przy dobrym sedzie leci mi tak max 35kb/s a wcześniej leciało 130kb/s (mam Neostradę 1mb/s) mam do was ogromną prośbę pomóżcie mi ustawić odpowiednio te porty.

Aby je ustawić wpisuję adres:

198.168.2.1

potem

Admin

1234

z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

http://portforward.com/routers.htm

Tam pod Edimax zobacz ile jest routerów ^^ a to nie są wszystkie Edimax’a podaj dokładny model i udaj się tam.

Adres IP jaki masz wpisać w regułę będzie pod Start>uruchom>cmd>ipconfig, pole Adres IP:

Ten informatyk to albo kiepski(w co wątpię) albo faktycznie jakieś perypetie miał podczas konfiguracji.