Problem z prawidlowym wyswietlaniem obrazu

(Dumle115) #1

Witam. Problem polega na tym, ze po okolo 30min pracy na komputerze caly ekran robi się czarny na ulamek sekundy, po dluzszym czasie problem sie nasila, az dochodzi do tego ze czesciej jest czarny niz widze normalnie. Czasami tez monitor sie po prostu wylacza i wlacza na nowo lub nie wyswietla poprawnie (pojawiaja sie piksele w losowych miejscach na pc). Pewne jest, ze to nie wina monitora, bo sprawdzalem z innym i to samo.. Nie mam pojecia co to moze byc. Pomozecie?:slight_smile: Pozdrawiam

Edit:

Dodam jeszce, ze sprzet swoje lata ma, wiec bardziej mi chodzi o to, zeby ktos doradzil co mam wymienic. Karta graf jest w miare nowa wiec mozna skreslic z listy.

(Drobok) #2

Sprawdź temperatury :slight_smile:

(Dumle115) #3

Dobrze kombinujesz z temperaturami, bo od kilku dni jade na zewnetrznym chlodzeniu, czyt. wiatrak domowy :smiley:

Plyta glowna 37* C

Procesor 40*C

Dioda procesora 45-50*C

Karta graficzna 60*C

HDD 29*C

Porownywalem ze znajomymi i nie wydaja mi sie az tak wysokie...

(Drobok) #4

Tak, tylko ty to sprawdzasz w momencie włączenia komputera. Po jakimś czasie pracy temperatury wzrastają a więc twój problem się nasila :slight_smile:

(Dumle115) #5

Trzecie podejscie do posta.. Odlaczylem stara karte, jade teraz na zintegrowanej z plyta glowna i jakos sie trzymam. Wczesniej przykatowalem troche na grze (przewaznie to nie grywam w nic) i o to wyniki:

Plyta glowna 39* C

Procesor 54-56*C

Dioda procesora 62-65*C

Karta graficzna 81*C :!:

HDD 30*C

Takze chyba sie pomylilem co do oceny tej karty.. Teraz jak ja mam w rekach to widze, ze jest strasznie zakurzona. Jutro bede ja czyscil dokladnie i dam znac czy pomoglo. Dobranoc :wink:

-- Dodane 21.10.2011 (Pt) 11:17 --

Nie pisalem bo nie mialem zbytnio czasu, jechalem na zintegrowanej z plyta glowna i bylo wszystko git. Podlaczylem wyczyszczona juz karte, wszystko ladnie, pasta termiczna nalozona swieza, podlaczam i ten sam problem. Odczyty:

Plyta glowna 35* C

Procesor 52-53*C

Dioda procesora 55-63*C

Karta graficzna 53-57*C

HDD 28*C

Co to moze byc?

(Drobok) #6

Problem występuje na karcie zintegrowanej ?

(Dumle115) #7

Na zintegrowanej zero problemow. Mozliwe ze karta jest po prostu trachnięta?