Problem z prędkością łącza UPS 10MB

posiadam neta UPS 10 mb mieszkam w mieszkaniu studenckim i sygnał dzieli prze router na 4 kompy. mój kochany współlokator non stop ściąga jakieś rzeczy z torentów i muli mi strasznie net

Download: 318 kbp s (39.8 KB/s)

Upload: 356 kbps (44.5 KB/s)

Data: 19.1.2009, 21:32:52

pomiar speedtestem.pl

Tabela porównawcza

  1. Modem analogowy 56 kbps

  2. Neostrada 128 / ISDN 2 kanały kbps

  3. Neostrada 256 kbps

4. wynik - 318 kbps

  1. DSL 512 kbps

  2. Neostrada 1024 kbps

  3. Neostrada 2048 kbps

  4. DSL 4096 kbps

  5. Neostrada 6144 kbps

a miało być tak pięknie :stuck_out_tongue:

jak powiększyć prędkość łącza, sąsiad się nie przyznaje że często ściąga ale cały czas ma kompa włączonego wiec leci z torentami ze hej, może można jakoś sprawiedliwie podzielić sygnał???

10mbps to zapewne UPC Internet Turbo.

Nie żebym miał coś do ciebie, ale łamiesz umowę zawartą z UPC - w tej opcji możesz podłączyć maksymalnie 3 komputery. Wg cennika UPS za podlączenie większej ilości komputerów ile mozesz przewidują karę 5 tyś zł ;<

Zatem po prostu wyciąg mu wtyczkę ;D

kiedyś były fajne programiki które za przyciśnięciem jednego przycisku robiła “ciach” i osoba w lan nie miale net-a… czy dalej są to inna spraw :slight_smile: zawsze można zblokować na routerze :wink: tak kiedyś robiłem z nie grzecznymi albo zaśmieconymi kompami no zawsze można użyć “2 pierworodnych synów Adama i Ewy” ustawiając tam to samo ip ale to grzebanie w rejestrze też działa :wink:

mówię o tym bo jak chłopak się nie zna to można wcisnąć ze to od ściągania się zatyka mu łącze i przestanie tyle ściągać u mnie kiedyś zadziałało ale to sa programy wątpliwe moralnie dlatego nie wymieniam ich z nazwy, a inna sprawa że nie zawsze się da je dorwać :slight_smile: