Problem z prędkością łącza

Witam od 20 grudnia z łacza 2mb/s przyspieszono mi do 10 mb/s i tak mam na umowie lecz internet nie wyciaga wiecej niz 5,3 mb/s , dzwonilem do biura obsługi i powiedzieli mi ze wszystko ok.Sprawdzałem na oryginalnym ruterze dialogu jak i linksysie który kosztowal nie w tamtym roku prawie 300 zł wiec to nie wina rutera z modemem skoro do chodzi internet lecz nie taj jak w umowie ( nie ma czegos takiego że “DO” lecz po prostu 10 mb/s).Ma ktoś może pomysł co może byc nie tak ? bo zaczynam sie już irytować.

Pozdrawiam i z góry dzieki.

jak widać twoja linia wiecej nie wyciągnie i te 5,3 mb to max

możesz spróbować na innym routerze do słabych linii np. na trendchipie ale to góra da ci 2mb wiecej

dzwoniłem do dialogu i teraz wyłacznie na modemie dialogu działa 8 mb/s a ssanie 1,19 mb/s wiec wina modemu ,sprawdzałem tez na ruterze http://www.ceneo.pl/263450#tab=spec i wyciaga też 5,39 , o co chodzi ? wina modemu ?

Witam. Ja mam neta z kablówki i to Oni ustalają prędkość …tz, wiedzą jaka jest linia i ile wyciągnie, to samo dotyczy rutera…sami wymieniają jeśli jest za słaby. U Ciebie powinno być tak samo. Pozdrawiam

gregory541 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

wina rutera

po problemie , pozdrawiam