Problem z prędkościami sieci mobilnej

(Damianos2223) #1

Witam 

Na początku przepraszam jeśli robię coś źle ale jestem pierwszy raz na forum :) 

sprawa jest taka korzystam z modemu Huawei E3131 oraz routera Tp-Link MR3220 + antena zewnętrzna wszystko było ok aż do teraz pobieranie na speedtest mam na poziomie 500kB/s jednak chodzi o wysyłanie gdyż jest na poziomie 6 kB/s jest to w sieci orange gdy modem podłączę bezpośrednio do laptopa bez anteny zewnętrznej prędkość wysyłania wraca do poziomu 100-200 kB/s jednak spada predkośc pobierania do ok 100 kB/s gdy podłączę antenę zewnętrzą do modemu znów prędkość wysyłania spada do 6 kB/s na początku myślałem że to antena głupieje i sprawdziłem to katą sieci play i tu wszystko jest w jak najlepszym porządku wysyłanie na poziomie 300 kB/s pobieranie 700 kB/s nie wiem już jak to naprawić proszę o pomoc jeśli ktoś miał już taki problem.

(Pablo_Wawa) #2

A jaką wersję firmware masz w tym routerze? Może warto wgrać najnowszą ze strony producenta: http://www.tp-link.com.pl/download/TL-MR3220_V2.html#Firmware (tylko wybierz właściwą wersję sprzętową V1 lub V2 - ja mam V2.2 o ile pamiętam).

Dodatkowo możesz pokusić się o wgranie sterowników dla tego modemu GSM (Huawei E3131) - ja tak kiedyś zrobiłem, ale to wcale nie pomogło (może na chwilę). W necie wyczytałem, że problem może polegać na zbyt słabym zasilaniu modemu GSM przez router i najlepszym rozwiązaniem jest podłączyć do routera huba USB z zasilaczem, a do niego dopiero modem GSM.

(Damianos2223) #3

Router na głównym firmware to jest V2 miał problemy z odczytem modemu często rozłączał się ten modem więc poczytałem na necie i wgrałem firmware gargoyle 1.6.2.2 to jest najnowszy od razu pomogło z połączeniem było stałe i szybkie. Dzięki za informacje spróbuję własnie z tym hubem aktywnym może pomoże.