Problem z procesem AvastSvc.exe

(Damians87) #1

Witam.Mam problem.Otórz wczoraj zauważyłem ,że proces AvastSvc.exe zabiera niewielką część CPU.

Nie mogę oglądac przez to filmików na YT bo się przycinają.

Co zrobic aby ten proces przestał tyle zabierac CPU? Zna ktoś jakieś rozwiązanie? Proszę o pomoc

0cac6f02a6fc.bmp

(Wilczurek23) #2

czy posiadasz program avast!?

(FadeMind) #3

Proces Avast.Svc.exe to proces monitora programu avast! Antivirus. Jeżeli Ci on przeszkadza - niska wydajność komputera, użyj avast! Uninstall Utility aby odinstalować ten program antywirusowy. Przed użyciem aswclear.exe musisz wyłączyć Samoobronę programu Avast w ustawieniach tego programu.

http://www.avast.com/uninstall-utility

Programy antywirusowe zawsze w jakimś stopniu obciążają komputer, kwestią podstawową jest to jaki mamy sprzęt i czy nie warto rozejrzeć się za ochroną płatną. Antywirusów / Pakietów Internet Security jest mnóstwo, wybór nie łatwy. Różnice spore. Osobiście polecam ESET Antivirus 5 / ESET Smart Security 5.

Zapoznaj się z tym dokumentem

Pozdrawiam.

(Damians87) #4

gdzie to wyłączyc?

(FadeMind) #5

OBRAZEK

(K Pop) #6

Że niby NOD32 w wersji 5 miałby mniej obciążać komputer?. Wolne żarty. Avast pobiera u mnie 30-60MB RAM a Eset NOD32 Antivirus 5.2.9.12 pobiera 78-90 MB RAM. Owszem kiedyś NOD32 w wersji 2.7 zabierał mało z zasobów, bo tylko ok. 34MB, ale od wersji 3.0 sytuacja znacznie się pogorszyła.