Problem z procesorem AMD Athlon 64 X2

(Krzysiek2501) #1

Mam procka AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ ostatnio miałem wiele problemów BSOD-y itp. Ale gdy już wszystko w miarę ładnie chodzi postanowiłem sprawdzić procka bo mi się komputer wiesza podczas grania i nie tylko. Użyłem w tym celu programu orthos i ten oto program wywalił mi taki błąd:

Czy da się to jakoś naprawić ? Czy raczej nie pogram sobie już na nim i muszę kupić nowy ?

(bison616) #2

sprawdz temperature procesora jak bedzie powyzej 65 stopni to nie jest dobrze

i najlepiej wgraj nowy bios do płyty głównej bo tez kiedys miałem problemy z procesorem i okazalo sie ze aktualna wersja BIOSU nie wspierałą mego procesora, mimo to działał jednak z błędami

(Krzysiek2501) #3

Temperatura maksymalnie dochodzi do 53 - 55 najwięcej ile wyciągnął potem to już ścina jest. Pastę muszę wymienić temperatura to raczej nie będzie problem bo teraz z małą ilością pasty ma niską temperaturkę jak nałożę tyle ile powinno być to będzie tylko lepiej. BIOS to nie wiem mam wersję 1.50 do ASrock'a ale nówka kupiona (płyta)i nie wiem czy nie stracę gwarancji jak sobie BIOS zaktualizuję po za tym nigdy tego nie robiłem.

Muszę dodać, że jak miałem tą masę BSOD'ów to w niektórych pisało, żebym zaktualizował BIOS ale było ich niewiele no i teraz już nie ma Blue Screenów i tylko ten problem który opisałem wcześniej.