Problem z procesorem AMD Barthon 2800+ na Gigabyte GA-7VASFS

Witam!

Mój znajomy ma problem z odpaleniem procesora AMD Barthon 2800+ na płycie Gigabyte GA-7VASFS. Problem polega na tym, że procesor nie jest odpalany w optymalnych ustawieniach. Na płycie jest przełącznik, którym ustawia się czy ma odpalić z automatycznymi ustawieniami czy z minimalnymi, jak się ustawi na automatyczne to nie odpala, a odpalenie na minimalnych mija się z celem. Dopiero jak wyciągnę mu bateryjkę od biosu to odpala kompa w optymalnych warunkach, ale żeby uruchomić go ponownie to muszę mu odłączyć zasilanie, na dłuższą metę to także jest działanie bezcelowe. Wgrałem mu BIOS od nowa, ale sytuacja się nie zmienia. Płyta jest teoretycznie nowa, nie używana. Ja oceniam, to raczej jest problem z płytą główną, ale nie jestem tego pewien, może to gdzieś indziej jest problem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady.

Weź instrukcję do płyty i może płyta posada zworki do FSB i trzeba na sztywno ustawić FSB na 166(333).

Czy płyta w ogóle obsługuje takie CPU?

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE GA-7VASFS

PŁYTA POSIADA AGPX 8, ATA133, LAN, FIREWIRE, SATA MAGISTRALA 200/266/333/400MHZ

OBSŁUGUJE PROCESORY DO 3200XP

Z tym że ty masz AMD Barthon 2800+/szyna 166MHz http://www.tomshardware.pl/cpu/20030210/barton-09.html i tu chyba widze problem jak by był z odblokowanym mnożnikiem można by go na 200 MHz bo płyta do tego dobra

Płyta nie posiada zworek do ręcznego ustawiania FSB i na 100 % obsługuje tego procka

Ten procesor posiada FSB 333 MHz, 166MHz * 12,5 to mnożnik procka.

Z resztą jak pisałem w opisie to po wyciągnięciu bateryjki od BIOS to płyta startuje z optymalnymi ustawieniami czyli z FSB 333.

Czy płyta sprawna?

Przejrzyj w biosie opcje specjalne odpowiedzialne za OC - z poziomu biosu CTRL+F1?

Jak tam zasilacz?

Jakie pamięci?

Czy wszystkie wtyczki zasilania podłączone do płyty?

Opisz problem dokładnie.

UWAGA:

Weź instrukcję do płyty i sprawdź ustawienie zworki SW1 - ma być ustawienie auto .