Problem z procesorem PentiumIII

kupiłem pentium III (slot1) i komp się włącza a monitor nie startuje proszę o pomoc (może aktualizacja biosu??) :smiley:

sprawdź czy proc nie ma skrzywionych nóżek

Zrób reset biosu, spróbuj z innym zasilaczem. Czy płyta główna jest sprawna, sprawdzałeś ją?

Procesor nie ma wykrzywionych nóżek, a płyta jest sprawna. Proszę o pomoc

może twoja płyta nie obsługuję tego procka i trzeba aktualizować bios

jak mam zaaktualizować bios

mój bios to Phoenix Award

dość stary ten bios

moze ktos znajdzie dla mnie linka z aktualizacją

z góy dziękuję

:smiley:

może zna ktoś inną przyczynę opisanego wyżej problemu

Ale to podaj model płyty głównej. Czy Masz inny procesor, aby tą płytę na nim uruchomić?

nazwa płyty::::: SNI AG D1064

tak mam pentium II

A ta płyta nie ma czasami zworek lub przełączników DIP? Ustawiłeś je prawidłowo pod ten procesor?

ty chyba nie miałeś do czynienia z P3 :stuck_out_tongue: wykrzywione nóżki? on ma takie że ciężko je wykrzywić… w P4 owszem ale nigdy w P3 :wink:

a co do problemu… nie mam pojęcia o co chodzi… kupiłeś adapter ze slot 1 na 370 i wsadziłeś P3 tak? czy gotowiec? :stuck_out_tongue:

jedyna co przychodzi do głowy to tylko aktualizacja BIOS albo jakiś zmodowany…

procesor wchodzi bezpośrednio do gniazda Slot 1. Może ktoś pomoże przy aktualizacji biosu. Jak mam podać jakieś dane to pisać.

O co chodzi z tym,i zworkami jak one wyglądają :smiley: Za wszelaką pomoc bardzo dziękuję

Przykłady:

Przełączniki DIP

Zworka

Zworki do ustawiania szyny i mnożnika procesora zazwyczaj są obok siebie, a ich odpowiednia kombinacja ustawia prędkość procesora.

W nowszych płytach zworki zostały zastąpione przez przełączniki DIP, a w najnowszych wszystko odbywa się z poziomu Biosu.

Daj najlepiej zdjęcie tej płyty.

Tu Masz instrukcję, jak ustawić przełączniki: http://stason.org/TULARC/pc/motherboard … D1064.html

(Na dole tabelka). Z tego wynika, że ta płyta nie obsługuje PIII.