Problem z procesorem? Porady na temat wymiany w laptopie hp compaq h15-000sb

Witam, mam pytanie. Posiadam procesor 2 rdzeniowy  2 x 1,0 GHz a menedżer zadań pokazuje jedynie jeden rdzeń 1 GHz… Specyfikacja komputera w załączniku. Ciągłe zużycie procesora trzyma się około 50-60 %. Jak na 8 GB ramu i kartę graficzną Radeon hd8210 512 MB to chyba znacznie za mało?? pomóżcie 

post-263534-0-50580000-1406727823_thumb.

maly1488

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie z opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

No masz pokazane dwa rdzenie w menadżerze urządzeń?

 

Program Core Temp i wklej screen.

 

Program CPU-Z i wklej screen z zakładki CPU.

 

No i przy CPU 2 x1 GHz tak będzie, to bardzo wolny CPU i błąd,że to kupiłeś.

To są screen z tych programów. Ale tez problem w tym, że w menedżerze zadań pokazuje wykorzystanie procesora w % ale tylko z 0,98 GHz, procent naliczany tylko tak jakby z jednego rdzenia :-( Może polecicie coś na poprawienie wydajności ? Może zmiana systemu? 

Wszystko wygląda OK.

 

CPU chyba nie zmienisz, bo prawdopodobnie z tego co napisane jest lutowany bezpośrednio do płyty.

 

Tak jak napisałem, to bardzo wolny CPU i raczej nic tu nie zrobisz, trzeba się męczyć - internet,multimedia i maszyna do pisania.

a zmiana systemu nie pomogłaby nic?? :-\ Na 100 % jest lutowany do płyty? A menedżer zadań pokazuje % zużycia CPU tylko z 1 GHz, to normalne czy nie? bo według mnie powinien pokazywać z 2 GHz czyli z dwóch rdzeni tak? ;-D bo nie raz zużycie sięga 0.98 GHz i pokazuje 99 % zużycia procesora. Ale ja mam 2 GHz a nie 1 GHz i wydaje mi się że komputer korzysta tylko z jednego… :-d

To, czy jest wykorzystany jeden, czy dwa rdzenie zależy od uruchomionego programu.

 

Nie sumujesz GHz rdzeni - masz 2x1 GHz i tyle.

 

Obciąż CPU i zobacz jak zachowują się oba rdzenie. Użyj najnowszego programu Aida64 i zobacz.

 

Edit:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-apu-kabini-procesor-premiera-trzy-modele-specyfikacja.html

a co do zmiany systemu?? Nie pomogło by nic?? Bo same procesy z hp i systemu biorą 50 % zużycia :-\ a w tym Aida64 dwa rdzenie maja mniej więcej takie same zużycia :frowning: czyli około 70% na rdzeń… To cholernie dużo jak na nic nie robienie… Moze na Vista 64 bit, byłoby lepiej?

Vista? Przecież to słynny od lat “obciążacz” komputera.

Win 7 działa lepiej od Visty a Win 8 sprawniej od Win 7, czyli nic tu nie zrobisz.

To jest proścutki procesorek z małą wydajnością, nic tu nie zmienisz.

Możesz ewentualnie wyłączyć z autostartu programy od HP, których nie używasz, zawsze to trochę pomoże

a XP nie odczyta takiej ilości ram prawda?? :-d a moze usuniecie tych wszystkich aplikacji od hp bo jest ich bardzo duzo… 

  1. XP to już staroć bez wsparcia i bez sterowników  do tego komputera - działać nie będzie lub z wielkimi problemami.

  2. XP 32bit obsłuży tylko około 3,25 GB pamięci RAM. XP 64bit to “proteza” nie warta zachodu i do tego nieosiągalna (także brak sterowników)

aaa  ok spoko. Można zamykać