Problem z procesorem

Witam założyłem sobie konto na tym forum wiec jestem nowy i się witam :]

moj 1 problem polega na tym ze kupilem sobie plyte glowna nowa Gigabyte ga-700sl i kupilem z ogloszenia procesor Athlon xp 2500+

zainstalowalem nowy windows xp ,i gre gothic 2

wszystko chodzilo ladnie a po 30 min komp sie zaciol i tak bylo z tydzien

sciangelem program speedfan i temperatura wskazala 65 stopni wiec dlatego sie zacinal,postanowilem wyczyscic wientylator z radiatorem ale ze sie niebardzo na tym znalem (kolo radiatora byl taki guzik Reset clock czy cos takiego -teraz wiem resetuje procesor itp )a wtedy myslalem ze to do zdejmowania radiatora,po paru minutach udalo mi się zdjąć radiator -byl zakurzony .Wyczyscilem go :-x wlożylem i temperatura byla 50 .i patrze :o a procesor 1100 mhz zamiast 2500 !!to mysle ze pewnie dam rade podkrecic bo skoro teraz jest 1100 mhz to mnoznik jest odblokowany bo ktos krecil już.weszlem do biosu wcisnolem ctrl+f1 ale bylo tylko fsb freqency a zaden np :cpu clock itp,to zmienilem z 166 mhz na 200 mhz -fsb ale nic sie niezmienilo wiec cofnolem zmiany i sciagnolem rozne programy np CPUFSb ,CLockgen ale po zmianie i tak nic sie niedalo :cry: Niewiem co mam robic już

chodzi mi o to zeby podkrecic procesor do 2500 a chlodzenie sobie zalatwie zasilacz mam dobry

Prosze was o pomoc bo jestem zielony w podkrecaniu

wraleczego

-Ram ddr x2 pc3200 5200 400mhz

-karta graf Geforce fx5200

-hdd 40 gb

Ten przycisk sprobuj ustawić tak jak był wcześniej miałem kiedyś coś podobnego na płycie i miałem 2 tryby na 1600mhz i 2000mhz.Być może ty ustawiłeś na 1100mhz.

Sido ,ale ten przycisk ma tylko takie funkcje On i off jezeli wezme on to sie neiwlaczy komputer jezeli wlacze off to jest 1100 a jak bym podkrecil na 2500 i znowu wlacze on i off to bedize znowu 1100 bo on resetuje i wlasnie niemozna powrocic chyba wiec nadal niewiem ;/ wiec wole go nieruszac juz ;]

A probowałeś resetować biosa?

nie a jak resetowac??

mi sie wydaje ze to ten przycisk resetuje biosa bo zawsze jak sie go

nacisnie to wraca wszystko do normy a nawet reset biosa i tak raczej by niepomogl ;/ No ale ja naprawde niewiem to tylko moje przypuszczenia

Najlepiej wyciągnij baterie z płyty głównej na 2min i włóż spowrotem

tak zrobie odpisze za okolo 10 min

ta bateria mniejwiecej gdzie sie znajduje to ta taka okragla ? 8)

tak

Czekam dalej na pomoc

Marcopl

Nie wiem czy to zauważyłeś, ale na forum używamy polskich znaków.

Proszę więc edytować własnego posta przy użyciu przycisku icon_edit.gif

Ponawiam temat

prosze o pomoc narazie nitk mi niemoze pomóc :frowning:

Przycisk na płycie zostaw w spokoju.

Ustaw FSB dla CPU na 166 i zapisz bios Save.

Masz mieć ustawione tak mnożnik 11 x FSB 166, bo teraz FSB przestawiło Ci się na 100

Zobacz czy bios przy starcie wykrywa CPU poprawnie.

Kurde jest ustawione wlasnie na 166 a jak ustawiam na np 200 to sie nic niedzieje ! w tym wlasnie problem ze co bym niezmienil to sie nic niedzieje :Pmoze jakisz programik by pomogl ?

Odłącz kompa od zasilania 230 V, wyjmij baterię z płyty na 30 minut, załóż ,strat kompa wejdź do biosu ustaw tylko co trzeba FSB CPU ustaw na 166 i zapisz bios Save i zobacz teraz.

UWAGA przed resetem biosu.

Sprawdź na płycie głównej czy wszystko gra przyciski,zworki czy są dobrze ustawione - instrukcja do płyty głównej i zobacz.

jak wyjmuje sie baterie i wklada to jest automatycznie na 166

bo juz robilem na 5 min

ale potem sproboje na 30 min

Oby pomoglo chodz watpie ;/

Złączono Posta : 17.08.2007 (Pią) 10:48

aha i niema fsb cpu takiego czegos jest tylko timingi i agp feqency i fsb freqency po odblokowaniu ctrl +f1 moj problem jest cirzki ale napewno ktos mi tu pomorze :] :smiley:

I tak ma być, nie pisz tyle tylko rób.