Problem z procesorem


(Greenidrial) #1

Witam

W mojej ostatniej wiadomości pisałem o problemach z instalacją systemu na laptopie Acer 5530. Gdy już uporałem się z zainstalowaniem systemu, mam problem polegający na znikaniu jednego procesora. Powinienem mieć wykrywalne 1.90 w dualu i jest tak ale tylko w Biosie, jak wejdę w system to przez kilka sekund mam 1.90 a za chwilę mam 987 mHz w dualu. Mam zainstalowany system Windows MX6, może to jest ten problem ale jak chce zainstalować zwykły XP to chce stery do SATA a ja zbytnio nie wiem gdzie takie znaleźć. Bardzo proszę o szybką i skuteczną pomoc.


(Mytnik Marcin) #2

sterowniki sata powinny być na płycie ze sterownikami do płyty głównej


(Lukaszk 89) #3

http://carlostech.wordpress.com/2007/06 ... lite-cz-1/


(Asterisk) #4

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Tompyk) #5

Podejrzewam, że rzecz nie leży w znikaniu tylko w zarządzaniu energią i sterowaniem laptopa przez jakiś program.

Opiszę to na swoim przykładzie:

Mam laptopa Asusa: kiedy pracuje on w trybie Turbo to częstotliwość zegara jest max, w momencie przejścia w tryb Quiet office procesor zwalnia do połowy, kiedy przejdę w tryb bateryjny procesor potrafi spaść z prędkością do nawet 20%.

Dlatego przypuszczam że kiedy na początku masz pełną prędkość to procesor ma pełne obciążenie - w momencie kiedy już go nie potrzebuje oprogramowanie sterujące zwalnia do połowy częstotliwość zegara stąd twoje wrażenie że zniknął jeden procesor.