Problem z prockiem


(system) #1

Witam! Od pewnego czasu coś niepokojącego dzieje się z moim komputerem tzn: strasznie spadają mi fps w cs co wcześniej nigdy nie występowało, komputer zaczął wolniej pracować, na przeglądarkach takich jak mozilla firefox i IE proces zużycia procesora waha się w granicach 65-80% (wcześniej jakieś 10-15%), programy pracują wolniej. Dodam, że komputer był już kilka razy formatowany i problem dalej się pojawia. Sprzęt : Intel Pentium 4 3.00 GHz, pamięć ram: 1,5 GB DDR2, karta GeForce 6500 256 MB. Dodaje log z HijackThis : http://wklej.eu/index.php?id=ae8c0a6336 i log z Combofix http://wklej.eu/index.php?id=6ea53a9e85


(Toffik325) #2

Zakładam, że twój komputer ma parę ładnych lat.

  1. Komputer pracuje wolniej ze starości.

  2. Przeczyść komputer od środka (robiłeś to w ogóle kiedyś?) - dla bezpieczeństwa najpierw dotykasz ręką kaloryfer (uziemienie). Bierzesz odkurzać, zbierasz odkurzaczem syf z dołu, uważając, żeby nie dotknąć nim komponentów. Bierzesz patyczki do uszu (albo lepiej jakiś pędzelek do makijażu, czy coś z włoskami) i jeździsz tym dokładnie, lecz delikatnie po każdym z wiatraczków (na procesorze, obudowie, grafice etc.) po każdej stronie, tak aby jak najwięcej kurzu zlatywało na dół (podczas czyszczenia pędzelkiem możesz też koło trzymać włączony odkurzacz, żeby z powietrza wciągać od razu). Możesz zdjąć wiatraczek z procesora (taki kwadratowy :P, odkręcasz cztery śrubki w rogach) i przeczyścić pędzelkiem radiator, tylko pamiętaj, żeby potem z powrotem przykręcić wiatrak. Potem jedziesz na dole jeszcze raz odkurzaczem, jak chcesz możesz jeszcze pobawić się w odpinanie niektórych komponentów, bądź rozbieranie, ale to już jest trudne.

  3. Przeskanuj kompa tym skanerem online (nie musisz pobierać antywirusa itp.).

  4. Długo po formatowaniu tak się dzieje?

BTW: logów nie sprawdzę, bo nie umiem ale myślę, że pomogłem :slight_smile:

pozdro :smiley:


(system) #3

Aby było jasne nie pisz jak do nobka:D Komputer był czyszczony kompletnie( tzn. rozebrałem go na drobne komponenty, wszystko wyczyściłem i złożyłem), niestety to nie pomogło, hmm ze starości może i tak (ma 3 latka) ale jakieś 2.5 miesiąca temu ten problem nie występował. Wcześniej chodził włączony jakieś 72 godziny bez wyłączania i wszystko było oki. Zaraz lukne tym scanerem. Problem powtarza się zaraz po formatowaniu.


(huber2t) #4

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

Folder::

C:\FOUND.001


Registry::

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\WdfLoadGroup]

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt.

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu->

cfscript10uc2.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, który dasz na forum.

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link


(system) #5

http://wklej.eu/index.php?id=37a0cdde76 nowy log


(huber2t) #6

W logu nic nie widzę

usuń ręcznie folder C:\Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!


(lazikar) #7

Oty Kosz