Problem z programami do optymalizacji xtweek i hdd observer

Mam problem z dwoma programami do optymalizacji komputera: xtweek i hdd observer. Mój komputer w czasie uruchamiania ich wydaje dziwne dźwięki- jest to dość głośna maszyna- ale wtedy dosłownie trzeszczy, te programy dość długo się uruchamiają. W przypadku hdd observer problem ogranicza się nie tylko do hałasu, minimalne obciążenie procesora wynosi 50%. Mam dość stary komputer: Intel ® Celetron ®, CPU 2.60 Ghz, ma zdaje się 1 GB RAM, system xp home edition, ma z cztery lata. Zainstalowałam sobie w komputerze hdd observer (pełną wersję, dodaną do jakiejś gazety), bo stwierdziłam, że lepiej mieć w systemie coś co ostrzeże przed ewentualnym przegrzaniem komputera. Z żalem odinstalowałam ten program, bo bałam się, że system lub komputer się uszkodzi, na skutek zbyt dużego obciążenia procesora. Szczerze mówiąc nie za bardzo się na tym znam i nie do końca wiem, czy ten program uszkodziłby mój komputer. Czy mógłby mi ktoś doradzić co mam zrobić w tej sytuacji? Czy jest jakiś sposób aby hdd observer nie obciążał zanadto mojego komputera? A może mój komputer jest po prostu za stary dla tego programu?

Optymalizacja xp

do hubert2t

Nie do końca rozumiem o co Ci chodziło. Mam kilka programów do optymalizacji a problem z dwoma z nich. Nie szukam programu do optymalizacji, tylko chcę rozwiązać mój problem z dwoma konkretnymi programami. Pozdrawiam.