Problem z programami instalowanymi pod administratora

Witam.

W pracy dostalismy kompa - oczywiscie z jednym kontem - standartowo - administratora. Programy, wersje pelne itp itd byly instalowane wlasnie pod to konto. Kolega stworzyl mi konto - wpisal jakies tam haslo i bylo ok, on natomiast chcial miec konto admina. I tak zrobilismy, do konta administratora[ktore juz istnialo] podal sobie haslo, mi zalozyl konto drugie i ok. Po restarcie okazalo sie, ze przy wyskakujacym oknie logowania pojawia sie jedynie moje konto - zalogowalem sie , stworzylem nowe konto - dla mojego kumpla i okazalo sie ze ani ja ani on nie mamy dostepu do programow, ktore byly wczesniej dostapne z poziomu admina. Nadmieniam, ze jeden z nas ma konto podpiete pod grupę “administratorzy”. I teraz moje pytanie - wiem juz jak zrobic, aby wyskpoczylo okno do logowania gdzie wpisuje sie login i haslo - ctrl + alt + del i puszczam del i znowu naciskam… wpisuje login “Administrator” i haslo - jakie bylo wczesniej nadane i nic, nie przyjmuje tego do siebie. Nie rozumiem czemu, skoro któryś z nas ma typ konta w grupie “Administratorzy” nie mamy dostepu do programow, jakie byly instalowane “oryginalnie”, przez specow ktorzy nam ten komp skladali. Pomozcie co zrobic, aby sie zalogowac na “pierwotne” konto amina, aby moc miec dostep do tych programow.

Jeśli dobrze zrozumiałem to któryś z Was jest członkiem grupy Administratorzy ale nie znacie hasła na wbudowane konto Administratora w XP. Proponuje Start>Uruchom>control userpasswords2 i tu już macie dużo możliwości, np. Administrator>Resetuj hasło :slight_smile:

Przy uruchamianiu wciskasz dwukrotnie CTRL+ALT+DELETE w okienku wpisujesz Administrator i hasło.

Konto sie poprostu ukryło. Aby było widoczne musisz edytowac rejestr.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

nowa wartość dworld jako nazwa wpisać Administrator i nadac jako wartość 1