Problem z programami "p2p"

Nie wiem czemu ale nie dzialaja mi zadne programy p2p, probowalem juz prawie wszystkich ale nie dzialaja!

Dopiero teraz zauwazylem jak zainstalowalem eMule ze przy konfiguracji byl test portow!zrobilem ten test i wykazalo ze nie mozna ustanowic polaczenia!

Pytalem sie kolegi i on powiedzial ze musze miec odblokowane porty zeby te programy dzialaly!wiec jak je mam odblokowac???z gory dzieki za info! !!

Mam wrażenie, ze są zablokowane przez admina sieci ;] Pogadaj z nim ;]

a jakie uzywałeś programy oprócz Emula? bo jak wiadomo muł długo się rozkręca :roll:

jedynym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do administratora twojej sieci z prośbą o odblokowanie portów.

Jaki masz system?

Jeżeli XP z Service Packiem 2, to wchodzisz w:

Panel sterowania --> Zapora systemu windows --> zakładka “wyjątki” -->

Dodaj port --> (jeżeli emule to ma być UDP, i wpisz te porty co są ustawione w Emule !!

Dodaj program – wybierz jego lokalizację !!

Jeżeli jednak masz innego firewalla, to musisz w nim odblokować !!

probowalem: dc++, eMule, Kazaa, Shareaza !!

moze i tak byc, ale czy istnieje mozliwosc ze recznie jakos sam je zablokowalem lub cos!moge to osobiscie sprawdzic czy sa zablokowane??

P.S mam xp pro, bez SP (ani 1 ani 2), bez firewall!:]

W jakimś firewallu mogłeś zablokować.

nie instalowalem zadnego firewall’a!

A czy wcześniej były takie problemy ??

zobacz czy ci pomoże rada qdlicz`a. chociaż wątpie bo wg mnie admin zablokował ci porty dla p2p. tylko ciekawe z jakich przyczyn :?

:frowning: wątpie, ponieważ edytował posta:

To już chyba tylko od admina zależy, czy mu odblokuje te porty.

Ja np. jestem w sieci lokalnej, i admin mi nic nie blokuje !!

Sam sobie ustawiam porty itp. (jak coś potrzebuję)

Otoz w moim panelu sterowania nie mam takiego czegos jak Zapora systemu Windows, wiec nie moge sie zastosowac do rady qdlicz!

otoz od poczatku jak zalozyli mi neta (niedawno, kilka miesiecy temu) mialem je zablokowane! oczywiscie od razu po podlaczeniu neta chcialem zainstalowac sobie jakis program p2p, tylko wlasnie nie dzialal! wtedy doszedlem do wniosku ze przezyje bez nich! ale teraz chcialbym “miec” jakiegos!

Co mi teraz zostaje??Tylko rozmowa z adminem???Mam mu powiedziec zeby mi odblokowal porty do programow p2p???

P.S gdzie on to odblokowuje??u siebie na kompie??w jakims urzadzeniu czy jak??

pozdrawiam

Admin nie jest “straszny” :stuck_out_tongue: Admini są zazwyczaj wyrozumiali .

Musisz się z nim skontaktować e-mail’em

(jego adres powinieneś mieć w umowie).

Odblokowuje na kompie, który ci przydziela neta :!: :wink:

heh! dzieki! bede musial z nim pogadac! !!

dzieki wszystkim za info! !!

Admini często blokują porty ze względu na skargi producentów audio wideo,ci namierzają sieć widzą,że są pobierane nielegalne pliki mp3,video,programy gry i admin dostaje skargę,jeśli nie zablokuje portów dostaje karę,wtedy często blokuje porty w obawie przed piractwem,to nie musi być jedna osoba,ale cała sieć wymienia się plikami