Problem z programami w sieci

Mam polaczone 2 komputery w siec lan na skrosowanym kablu i na jednym udostepniam lacze do internetu.Drugi ktory robi za klienta stwaza troche problemow a mianowicie na outlocku nie chce wysylac wiadomosci a na nortonie antivir nie moze przy aktualizacjach automatycznych polaczyc sie z internetem.Przegladarki, gadu gadu dzialaja normalnie bez zastrzezen.Mam za firewalla zone alarm pro na 2 komputerach i na 2 wylaczony jest windowsowy firewall ale to nie jego sprawka gdyz nawet gdzy oba wylacze dalej problem sie powtarza.Co mozna zrobic aby wkoncu reszta programow zaczela normalnie funkcjonowac ??

Złączono Posta : 02.10.2005 (Nie) 11:17

Dobra nie trzeba juz nic sam sobie poradzile :smiley:

Podpinam się pod temat, ponieważ mam podobny problem z tym, że w komputerze-kliencie problem (poza MS ExpressOutlook) pojawia się również w przeglądarkach (np. nie mogę pisać postów na forach, nie mogę korzystać z panelu administracyjnego Mambo - dane, które wprowadzam nie są zapamiętywane itp.). Nie mam tych problemów w przypadku komputera, który udostepnia połączenie.

Kilka danych nt. sprzętu: W2k, Avast, Sygate Personal FireWall na komputerze udostępniającym połączenie; WinME i Avast na komputerze kliencie; maszynki są spięte skrosowanym kablem.

Jaka może być przyczyna moich problemów?