Problem z programami w WinXP

(system) #1

Witam

Od wczoraj mam problem z uruchomieniem przeglądarek Opera i Firefox. Nie działa także antywirus Avast i zapora systemu Windows. W panelu sterowania jak klikam w ikonkę zapory to pojawia się okienko i pisze: Z powodu niezidentyfikowanego problemu system Windows nie może wyświetlić ustawień Zapory systemu Windows.

Dodam jeszcze że próbowałem odinstalować i od nowa zainstalować Opere ale nic to nie dało.

Pozdrawiam

(Mayster X) #2

nie masz przypadkiem syfu na kompie ??

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... 2510&st=45

(aju) #3

Przeskanuj system na obecność szkodników skanerami online a potem wklej loga hijackthis.

(Lilimek) #4

Syf, też przez to przechodziłem. Najgorsze to, że avast nic nie wykrył u mnie i pomogło dopiero przywracanie systemu :frowning: Ale lepiej posłuchaj rady aju i wklej loga z HijackThis.

(aju) #5

Avast nie jest świetnym av. Ale warto go mieć z powodu, iż używanie go obniża ryzyko zainfekowania komputera o znaczny procent ( nie jest w końcu aż taki zły). Jeśli chcesz mieć prawie pewność iż nic się nie wślizgnie należy kupić antywira z górnej pólki (tematów jaki poszukaj w przyklejonych tematach)

Widocznie wirus nadpisał pliki systemowe i przywracanie skopiowało poprawne, orginalne wersje tych plików.

Czekamy na loga :slight_smile:

(system) #6

Ja może wkleje tego loga.

(Gutek) #7

usuń folder w trybie awaryjnym

(system) #8

Rozumiem że mam usunąć cały folder system który tam sie znajduje?

(Bbieniol) #9

Usuwasz folder pogrubiony przez Gutek2222 :slight_smile:

A wpis usuwasz Hijackiem :slight_smile:

(system) #10

Dzięki. Wolałem spytać jeszcze raz bo w tym folderze znajduje się dużo plików. Już robię :slight_smile:

edit:

Chyba niestety to niewiele dało bo dalej mam te same problemy...

Oto log:

(Bbieniol) #11

Kosmetycznie do usunięcia jeszcze ten wpis:

Może napiszesz coś dokładniej? Co się wyswietla?

Co do tego, to przejrzałeś link, który wskazał MaYsTeR?

(system) #12

Ten wpis zaraz skasuję.

Jak chcę włączyć np Operę to dioda dysku twardego miga. Widać że próbuje ją załadować ale coś nie daje rady. Tak samo jest z Firefoxem.

Oczywiście przeglądałem ten link ale za bardzo nie wiem czego bym musiał użyć.

(Bbieniol) #13

Start --> Uruchom --> rundll32 setupapi,InstallHinfSection Ndi-Steelhead 132 %WinDir%\inf\netrass.inf

Czy w procesach też tego nie ma? Zobacz, czy działa w awaryjnym :slight_smile:

(system) #14

Zapora już działa ale programy dalej nie chodzą :frowning: W trybie awaryjnym jest tak samo...

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 16:55

Temat można zamknąć bo udało mi się rozwiązać problem :slight_smile: