Problem z programami w WinXP

Witam

Od wczoraj mam problem z uruchomieniem przeglądarek Opera i Firefox. Nie działa także antywirus Avast i zapora systemu Windows. W panelu sterowania jak klikam w ikonkę zapory to pojawia się okienko i pisze: Z powodu niezidentyfikowanego problemu system Windows nie może wyświetlić ustawień Zapory systemu Windows.

Dodam jeszcze że próbowałem odinstalować i od nowa zainstalować Opere ale nic to nie dało.

Pozdrawiam

nie masz przypadkiem syfu na kompie ??

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … 2510&st=45

Przeskanuj system na obecność szkodników skanerami online a potem wklej loga hijackthis.

Syf, też przez to przechodziłem. Najgorsze to, że avast nic nie wykrył u mnie i pomogło dopiero przywracanie systemu :frowning: Ale lepiej posłuchaj rady aju i wklej loga z HijackThis.

Avast nie jest świetnym av. Ale warto go mieć z powodu, iż używanie go obniża ryzyko zainfekowania komputera o znaczny procent ( nie jest w końcu aż taki zły). Jeśli chcesz mieć prawie pewność iż nic się nie wślizgnie należy kupić antywira z górnej pólki (tematów jaki poszukaj w przyklejonych tematach)

Widocznie wirus nadpisał pliki systemowe i przywracanie skopiowało poprawne, orginalne wersje tych plików.

Czekamy na loga :slight_smile:

Ja może wkleje tego loga.

usuń folder w trybie awaryjnym

Rozumiem że mam usunąć cały folder system który tam sie znajduje?

Usuwasz folder pogrubiony przez Gutek2222 :slight_smile:

A wpis usuwasz Hijackiem :slight_smile:

Dzięki. Wolałem spytać jeszcze raz bo w tym folderze znajduje się dużo plików. Już robię :slight_smile:

edit:

Chyba niestety to niewiele dało bo dalej mam te same problemy…

Oto log:

Kosmetycznie do usunięcia jeszcze ten wpis:

Może napiszesz coś dokładniej? Co się wyswietla?

Co do tego, to przejrzałeś link, który wskazał MaYsTeR?

Ten wpis zaraz skasuję.

Jak chcę włączyć np Operę to dioda dysku twardego miga. Widać że próbuje ją załadować ale coś nie daje rady. Tak samo jest z Firefoxem.

Oczywiście przeglądałem ten link ale za bardzo nie wiem czego bym musiał użyć.

Start --> Uruchom --> rundll32 setupapi,InstallHinfSection Ndi-Steelhead 132 %WinDir%\inf\netrass.inf

Czy w procesach też tego nie ma? Zobacz, czy działa w awaryjnym :slight_smile:

Zapora już działa ale programy dalej nie chodzą :frowning: W trybie awaryjnym jest tak samo…

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 16:55

Temat można zamknąć bo udało mi się rozwiązać problem :slight_smile: