Problem z programem avast

Witam Was wszystkich.

Napisałem na tym forum bo widze że jest tu dużo osób które chętnie pomagają i umieją rozwiązywac problemy. Mój problem może wydać sie bardzo błachy jednak jest bardzo uporczywy. Zaczne może od początku. W moje ręce trafił laptop z którego dane musialem zrzucić na inną maszynę (też laptop). Sprawa banalnie prosta, dwie płyty z GHOST-em kabel i po sprawie. Cała zawartość dysku starego laptopa w ciągu godziny ląduje na dysku nowej maszyny, później jeszcze doinstalowanie brakujących sterowników i po sprawie. No i teraz właśnie zaczyna sie cała zabawa. Od samego początku nie chcą otwierać sie strony w przeglądarce (IE7), co dziwne działa wszystko inne jak naprzykład skype, gg, poczta, no i każdy adres strony pinguje się. Pierwsza myśl, coś nie tak z przeglądarką więc szybko ściągnąłem mozille no i sytuacja powtarza się, czyli wszystko działa oprócz stron, przeglądarki wogóle nie wyszukują ich tylko odrazu wywalają komunikat ze nie mozna wyświetlić strony. Po prawie godzinnej walce wyłączyłem ochrone dostępową w programie antywirusowym AVAST. Wszystko zaczęlo pięknie śmigać, bez żadnego problemu. Niestety na laptopie tym musi być zainstalowane właśnie to oprogramowanie antywirusowe no i tego przeskoczyć niestety nie można. Przeinstalowywałem AVAST-a już kilkanaście razy, usuwałem za pomocą różnych programów wpisy w rejestrze które pasowały do programu antywirusowego, później wyszukiwałem tych wpisów ręcznie i ręcznie je usuwałem. Nic kompletnie nie pomaga, nie wiem co jeszcze można zrobić aby to zaczęlo działać. Przypominam tylko ze na starym laptopie gdzie jest wszystko to samo nie ma takiego problemu. Może ktoś z Was miał kiedyś taki przypadek albo zna lekarstwo na rozwiązanie tej dolegliwości. Z góry dziękuje za pomoc.

Napisz jeszcze jaki masz firewall.

Co do avast! to spróbuj wyłączyć to:

Prawy na ikone “a” -> kontrola ochrony dostępowej -> Osłona WWW -> “Włącz skanowanie sieci” -> odznacz/wyłącz.

Możesz tą funkcję wyłączyć (mam tak ustawione od kilku miesięcy) i tak pliki pobierane przez przeglądarkę będą skanowane (ochrona standardowa). Nie wiem czy pomoże ale funkcja ta spowalnia ładowanie stron i czasem w połączeniu z firewall’em (nie wszystkie) blokuje net.

WIN XP ? Kontrola ochrony dostepowej/osłona www/dostosuj/blokowanie url - czy masz tam coś zaznaczone albo dopisane?

grzeste

Nie mam tam nic wpisane, jest pusto. (WinXP)

hashimoto

Nie mam żadnego firewalla oprócz standardowej zapory windows-a która i tak jest wyłączona. Wiem że można tak wyłączyc tą ochorone ale niestety nie moge tak zrobić, ona musi być właczona i wszytko musi działać :frowning:

Z moich testów wynika, że to nie wpływa na bezpieczeństwo. Masz wyłączony firewall, a boisz się wyłączyć tą funkcję? Proponuję Ci zainstalować jakiś firewall. Na Vortalu znajdziesz darmowe. Potestuj i się przekonaj.

Avast! + Comodo Firewall -> dobry zestaw

No właśnie, to nie mój sprzęt, ja się nie boje ale sprawa wygląda tak że na starym była zapora wyłaczona, pełna ochrona dostępowa włączona i wszystko działało, no i na nowym musi być dokładnie tak samo.

Przejżyj “Podgląd logu avast!” i poszukaj w zakładkach jakiegoś info, jesli Avast coś tu robi to powinno to być w logu.

Albo tak , iak jak pisał hashimoto

tylko dalej Osłona WWW >> Dostosuj >> Blokowanie URL >> jak jest zaznaczone to odznacz >> OK >> OK

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif