Problem z programem Silent Runners - plik/pliki VBS

To jeszcze zrób tak. Zobaczymy czy taki sam komunikat wyskoczy. Prawy klik myszki na plik Silent Runners => wybierz Otwórz za pomocą => Wybierz program => przeglądaj => przejdz do C:\WINDOWS\system32\ i wybierz wscript.exe

Jezeli nic z tego to:

Przejdz do Opcji folderów=> Typy plików => wybierz rozszerzenie VBS i zaznacz. Na dole masz przycisk Zaawansowane, kliknij i zaznacz Otwórz => Edytuj i wklej:

OK. Restart.

Robinhio , spójrz proszę na to:

  1. Klik

  2. Klik

  3. Klik

Pierwsza rada w Twoim poprzednim poście spowodowała pojawienie się tego samego komunikatu. :frowning: Jak widzisz na tych screen’ach, to mam już ustawione to o co mnie prosisz w drugiej swojej poradzie. Co radzisz dalej ??

No cóz widać, że nie zrobiłeś kopii Rejestru i nie przywróciłeś ja co widać na screenie. Prawdopodobnie masz zmienione w Rejestrze parametry. Jutro sprobujemy zrobic odswieżanie systemu bez ingerencji w Rejestr i zobaczymy czy to wina bibliotek. Dzisiaj zrób jeszcze to.

Ściągnij program xp-AntiSpy 3.94 PL

Tam jest opcja Deaktywuj Scripting Host odznacz fajkę (jezeli bedzie) i jeszcze prawy klik myszki wybierz ustaw domyslnie. Na dole kliknij na Zastosuj ustawienia. Sprawdz czy działa.

Jezeli nie to Start=>Uruchom => cmd i wpisz komende

cscript //H:wscript

Robinhio , ściągnąłem program xp-AntiSpy 3.94 :arrow: Klik, podana przez Ciebie opcja była u mnie niezaptaszkowana i nie miałem możliwości ustawienia Ustaw domyślnie :arrow: Klik

Wykonałem też drugie Twoje polecenie. :arrow: Klik

Co teraz ??

Przekopiuj plik Silent Runners na dysk C: i zamien jego nazwe na krotsza np. sr.vbs

Następnie Start=> Uruchom => wpisz cmd i kolejna komendę:

wscript sr.vbs

(Musisz przejść na dysk C: czyli użyć cd… aż będziesz miał C:\>)

I jakie okienko ci sie uruchamia albo jaki komunikat ?

Robinhio , spójrz na screen’y:

  1. KLIK

  2. KLIK

Co teraz ??

Przygotuj płytkę z Windowsem. Zrób kopie zapasowe ważnych danych i nagraj na CD lub przekopiuj wszystko na inna partycję.

Zrobimy odświeżanie systemu. (nie formatujemy)

  1. Wkładasz płyte CD z Windowsem

  2. Gdy na ekranie pojawi się komunikat “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD”, klikasz dowolny klawisz

  3. Następnie w menu “Zapraszamy do programu instalacyjnego” wybieramy opcję Instalacji , czyli pierwszą więc klikasz na klawisz ENTER

  4. W następnym kroku instalator przeszuka dysk i znajdzie dotychczasową instalację Windows. Dopiero teraz wybierz opcję naprawy systemu - klawisz [R]

  5. Zaczyna sie odświeżanie systemu. Po zakończeniu tego procesu wyjmujesz płytę Windows XP z napędu i zrestartuj komputer

Zostana załadowane świeże pliki systemowe i biblioteki. Spróbuj uruchomić Silent Runners. Wtedy zobaczymy co dalej.

Ok, zaraz to zrobię. Mam jednak pytanko: czy program GMER (zakładka Autostart) tworzy taki sam log jak program Silent Runners?? Na innym forum wyczytałem że tak, czy to prawda ??

Tworzy z podobnymi parametrami i w razie problemów z Silent Runners program Gmer w zupełności wystarczy. W Twoim przypadku musimy wyeliminować czy te kłopoty wynikają również z plikami systemowymi. Jezeli nie, to pozostaje tylko korekta Rejestru. Aby sie nie bawic w Rejestrze (duzo roboty jest) to pozostaje tylko instalacja systemu na nowo. Jednak w przypadku tego małego problemu nie warto to robić.

Wobec tego będę stosował program GMER , bo on się u mnie uruchamia bez problemu. :slight_smile: Dziękuje Robinhio za wszystkie Twoje cenne porady. Ostatnią opcję sprawdze, kiedy znajdę płytkę, którą gdzieś zawieruszyłem w domku. :wink: