Problem z protokołem netBT przy połączeniu WIFI

(Bejlord) #1

Chciałbym podłączyć mój stary laptop za pomoca sieci bezprzewodowej do routera aby móc połączyć się z intrnetem. Po skalibrowaniu połączenia sieci bezprzewodowej w poprawny sposób w windowsie, nadal nie mam internetu. Po kliknieciu prawym przyciskiem na ikone bezprzewodowego połączenia -> "Napraw" Wsyzstko jest ok tak jak na kompie z którego teraz piszę czyli pojawia się wyłączanie, włączanie karty, odnawianie adresu ip, potem jest czyszczenie jakiejś pamieci coś jak "ARpb?" zreszta nieważne. Następnie nadchodzi kluczowy dla tego posta moment a mianowicie "czyszczenie pamięci NetBT" przy którym wyskakuje że nie można było ukończyć tej właśnie czynności. Poczytałem trochę w internecie i starałem się zresetować tą pamięć ręcznie za pomocą konsoli komend. Wpisałem na początku "nbtstat" i wyświetliło mi parę opcji w tym opcję reload. Wpisałem więc wedle schematu "nbtstat -R" I otrzymałem następujący komunikat:

Próbowałem też zresetować ustawienia protokołu TCP/IP Wpisując komende znaleziona na stronie microsoftu a mianowicie "netsh int ip reset resetlog.txt". Komunikat który otrzymałem wyglądał tak:

Na komputerze mam zainstalowaną okrojoną wersję windowsa XP ze względu na to że sprzęt jest wiekowy i na pewno nie chciałbym tego systemu zmieniać ponieważ uzywam go od 2 lat i to właściwie dopiero pierwszy problem jaki napotykam a komp śmiga szybciej niż mój desktop, więc wszelkie posty w stylu "Zainstaluj normalny system" można sobie odpuścić. Dodam, że niedawno łączyłem ten laptop z komputerem z którego teraz pisze żeby po prostu poprzesyłać pliki i wszytsko śmigało elegancko. Doszedłem do wniosku i tu rodzi się moja teoria, że jakiś składnik nie jest zainstalowany w systemie. Jeśli dobrze rozumuje to czy można doinstalować go np z oryginalnej płyty lub przywróćić w jakikolwiek inny sposób? Lub jeśli moje rozumowanie jest błędne tudzież ktoś ma jakiś inny pomysł w czym może leżeć problem? Jeśli to możliwe prosiłbym o w miarę proste wytłumaczenie gdyż nie jestem w tej dziedzinie zbyt oblatany. Z góry dziękuje za pomoc.

(Marusg) #2

wsadź płytkę z Windowsem i doinstaluj prze dodaj/usuń programy dodatkowe składniki sieciowe

(Bejlord) #3

Niestety dalej nic... Może jest jakiś program który weryfikuje czego brakuje i naprawia to, tudziez kompletny program do tworzenia bzprzewodowego połączenia internetowego. A może da się to NetBT jakoś obejść/wyłączyć żeby nie kasował tej pamięci za każdym razem..?