Problem z przeglądarką domyślną

Witam ,

Dzisiaj chciałem zrobić sobie więcej miejsca na dysku C i postanowiłem przenieść różne pliki na dysk d oczywiście Chrome po tym przestało działać , więc od razu przeniosłem z powrotem na dysk C . Po tej kombinacji chrome nie było już przeglądarką domyślną i postanowiłem ustawić go na nawo , ale gdy klikam by ustawić na domyślną coś się dzieje i jakby nie zatwierdza mi tego i nadal mam inną . Wie ktoś jak to naprawić dodam , że Windows 10

przeinstaluj przeglądarkę, jak nie pomoże to usuń wyczyść ccleanerem i zainstaluj.

Przeniesienie Chrome na D:

1.Utwórz sobie np. w “D:”  katalog z podkatalogiem “Google\Chrome”

2.przenieś:

katalog “Application”

z: C:\Program Files (x86)\Google\Chrome 

do:  D:\Google\Chrome\

3.przenieś:

katalog: “User Data”

z: C:\Users\Administrator\AppData\Local\Google\Chrome\

do :  D:\Google\Chrome\

4.Utwórz sobie plik nazwa.bat i wklej tę zawartość:

mklink /d “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application” "D:\Google\Chrome\Application"
mklink /d “C:\Users\Administrator\AppData\Local\Google\Chrome\User Data” "D:\Google\Chrome\User Data"
zapisz plik i zamknij.

5. kliknij 2x na tym  pliku i otwórz przeglądarkę chrome, powinno być OK.

 

 

działa powiedzmy w 99 % bo już nie ma komunikatu , że czy chcesz ustawić chrome jako domyślną , ale w programach domyślnych pokazuje nadal edge ale da się z tym żyć dziękuję :wink:

A o co chodzi z tym “edge”

nie pisalem nic o edge pisalem tylko działa powiedzmy w 99 % bo już nie ma komunikatu , że czy chcesz ustawić chrome jako domyślną , ale w programach domyślnych pokazuje nadal edge ale da się z tym żyć dziękuję :wink:

“Edge” To skrót od “microsoft edge” czyli domyślnej przeglądarki na początku w windows 10 od microsofta .

To będzie siedziało w Rejestrze i to można się pozbyć.