Edge - brak podpowiedzi i możliwości odtwarzania filmów na VOD

Przed aktualizacją Windows 10 Fall Creators Update ​​​przeglądarka Edge podczas wpisywania w pasek adresu stron www miała możliwość rozwijania tego paska w dół. Jak np. wpisałem początek nazwy strony np. “one” to już w dół rozwijał mi się pasek i tam miałem “onet.pl”. Teraz po aktualizacji już tego niema. Czy można to jakoś przywrócić, żeby znowu to było ?
​I drugi problem jest taki, że przeglądarka Edge nie wyświetla filmów VOD tylko zamiast nich pokazuje informacje o tym, że przeglądarka Edge nie jest rozwijana. Screen: https://s1.postimg.org/1lwwskl37z/image.png Czemu tak się dzieje ? Jak to naprawić ?

Ja widzę, że nie jest wspierana. Vod widocznie obsługuje tylko inne przeglądarki, a Edge nie. To odpowiedź na drugi problem.

Dziwne zatem jest to, że przeglądarka Edge nie wszystko może obsługiwać. Powinno się to do Microsoftu zwrócić uwagę, żeby to naprawili.
A kto może mi pomóc w moim pierwszym problemie ??

To raczej spór o technologię DRM i raczej nie szybko powstanie jeden standard, widać Onet niski ma procent użytkowników z Edge by się tym zająć pilnie.


Co do pierwszego problemu to nie pomaga obecnie nawet przywrócenie Edge do ustawień fabrycznych.

Więc zostaje cofnięcie się do 1703, przejście na wersje Dev jak tam działa, czekanie na aktualizacje naprawiające to (np. jak po zmienieniu wyszukiwarki na bing dalej nie działa).

Jeśli chodzi o mój pierwszy problem to jak w przeglądarce Edge uzyskać taki efekt jak widać na tym screenie ?: https://s1.postimg.org/8y8wm6vgsf/image.png

Chyba czekać na poprawkę do listopada albo przetestować wersje EN-US Windows 10, może tam w Fall (czyt. fail / tłum. upadek) Creators Update to działa jak należy (poza tym że zły język jak dla Polaka na codzień).

Albo wejść w Insider 17xxx :smiley:

Było dobrze, to ja nie wiem po co to ruszali. Ewidentnie się chyba im nudziło. Zamiast lepiej, zrobili gorzej. Nawet podczas uruchamiania przeglądarki Edge przed aktualizacją do Fall Creators Update tło było koloru niebieskiego z białą literką e. A teraz po aktualizacji już tego niema. Tylko podczas uruchamiania przeglądarki Edge jest białe jaskrawe tło. I też pewnie nie da się tego zmienić ?

Tego nie wiem. Wiem tylko tyle, że czekam, aby w nowych oknach/kartach otwierała mi się strona główna. Podobno już testowali tą opcję. :slight_smile:

A teraz tego niema ?

Nie ma przecież otwiera ci się wyszukiwarka i pod nią newsy msn.

Ale nad newsami msm są jeszcze “Najpopularniejsze strony”

VOD, nc+go, cyfrowy polsat go uzywają wtyczki Silverlight, która w Edge nie działą i jej nie wymusisz, w innych się wymusi na upartego. Poprostu te serwisy utknęły w epoce wtyczek i nie stac ich na fachowców, którzy przeniosą te usługi do HTML5 bo po co skoro działą, a Edge to gniot przez te serwisy uznawany.

1 polubienie

Ale to wciąż nie to co byś wolał sam np. co otwarcie nowej karty to wp.pl zamiast domyślnej karty z wyszukiwarką popularnymi i newsami msn.

To można ustawić w ustawieniach i ustawieniach zaawansowanych.

co można tam ustawić ? to o co pytam ?

Jaka strona ma sie otwierac po włączeniu przeglądarki.

Ale mi chodzi o nową kartę a nie startową / stronę główną:

Tego nawet Firefox nie ma sam w sobie tylko dodatkami.

Akurat było gdzieś do Firefox 36 a w nowszych usunęli by ograniczyć infekcje adware.