Problem z przeglądarkami - sprawdzenie logów

To w ciągu roku na pewno nic takiego nie robiłem.

Jesli chodzi o Chrome, to proponował bym przejrzenie tego.

Działamy coś dalej, czy nie ma ratunku?

Zrób nowy skan FSS i FRST
Wstaw logi

Sprawdzimy stan systemu na dziś

FRST: Kod: 928420 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
Addition: Kod: 928421 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
Shortcut: Kod: 928422 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!

FSS: Kod: 928423 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!

1 polubienie

Przeglądam logi FRST

W logach FSS nie ma błędów z Windows Update, Internetem, etc.
które były tam kilka dni temu

Jak działa internet? Opisz krótko problemy
Sprawdź, czy problemy (jeśli są) występują też w Trybie Awaryjnym

Ja bym na twoim miejscu zainstalował system na nowo, prawdopodobne jest to że masz uszkodzone niektóre pliki systemowe, a wgranie nowego Windowsa na pewno by pomogło.

Ta kurza twarz, to wskazówka, bo dwa dodatki awasta chrome, do tego ccleaner monitor też awast i widać avasta w roamingu. Dokładnie wysprzątać po pluginach avasta, przestawić w ustawieniach ccleanera, czyli wyłączyć monitorowanie. Avast nie wszędzie wpuszcza. Szkodnik. do tego miesza w systemie.
W zaplanowanych zadaniach w harmonogramie zadań widać dwa aktywne zadania Firefoxia w folderze Mozilla - to takie dodatkowe updatery. Wpierw trzeba wejść do folderu, wyłączyć zadania, potem wrócić i usunąć ten folder. Bo to działa w tle i - nie da do końca zamknąć Firefoxa, do tego a w systemie buszują pluginy avasta i ccleaner monitor. Że też diabeł pokusił na pluginy avasta?

Dużo jest oprogramowania i granie, więc przed proponowaną nową instalacją systemu nie zaszkodzi wysprzątanie ścierwa.

1 polubienie

Avast i jego pozostałości miałem wpisać do fixlist
Do tego dorzuciłbym Zaplanowane zadania do Epson
@swi_r jeśli nie masz urządzeń Epson oczywiście
Może opiszesz aktualny stan systemu i jak działa w Trybie Awaryjnym

Co ty masz za sprzęt? Firmowy?
Masz AMT, masz fortinet vpn, ale wyłączone usługi .
W twoim pliku host, wyskakuje wpis którego bez ingerencji w bios raczej nie usuniesz. Skasujesz a on niczym feniks. Musiałbyś ATM wyłączyć.
127.0.0.1 PF11-39N.CDM.CM-CIC.FR # LMS GENERATED LINE
Jak Tampermonkey, to i skrypty.

Internet:

  • Firefox - co jakiś czas błąd z przywróceniem karty, ale dzisiaj jeszcze nie było.
  • Chrome obecnie działa

Powiem szczerze, że nie miałem czasu porządnie sprawdzić, a zwłaszcza w trybie awaryjnym. Niestety czas mam przeważnie wieczorami.

Usunąłem wtyczki Avasta.

„W zaplanowanych zadaniach w harmonogramie zadań widać dwa aktywne zadania Firefoxia w folderze Mozilla - to takie dodatkowe updatery. Wpierw trzeba wejść do folderu, wyłączyć zadania, potem wrócić i usunąć ten folder. Bo to działa w tle i - nie da do końca zamknąć Firefoxa, do tego a w systemie buszują pluginy avasta i ccleaner monitor.” - nie rozumiem o co chodzi z Mozillą. CCleaner monitor nigdzie nie mam…

Nie mam Epsona.

Yakii - w 2018 kupiłem poleasingowy T420

Zauważyłem, że mam pełno procesów chrome i firefox:




Jeszcze mam dwa minidumpy:

23.11.21: Kod: 928790 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
30.11.23: Kod: 928791 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!

Ilością procesów Chrome i FF się nie przejmuj. To normalne, szczególnie u chrome.
W FF, w jego ustawieniach jest opcja „Automatyczne instalowanie aktualizacji” i pod nią „Kiedy przeglądarka nie jest włączona” oraz „Używaj usługi instalowania aktualizacji działającej w tle”.
To ostatnie i jedno z pierwszych wyłączysz. Ale FF tak jest skonstruowany że całkowicie wszystko to można wyłączyć, chyba tylko przez About:Config. Niestety nie używam FF więc już nie pamiętam co na false.
Można pewnie przez Rejestr ale zabawa z nim to zawsze ryzykowna rzecz.
Można próbować przez Autoruns64.exe

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.