Problem z przegrywanie po sieci


(system) #1

Jest taki problem.....Przegrywam od kumpla filmy, wszystkie ma udostepnione w jednym katalogu. On ma XP i ja mamm XP. I Połowe filmow moge przegrac, a drugiej polowy nie. Tzn losowo....niektore sie kopiuja, a przy nie ktorych wyskakuje komunikat : BŁĄD KOPIOWANIA......, w windows commanderze to samo, odtwarzacz tego filmu tez nie moze otworzyc. Oto jest moj problem.......a dla was mysle ze jeste to niemala zagadka :


(fiesta) #2

A czemu nie skorzystasz np. z Getrighta który obsługuje wznawianie przerwanego pobierania????? Wystarczy najmniejsza przerwa w trakcie połączenia i Total Commander ewentualnie systemowy "zasysacz" plików wywala komunikat o błędzie.


(Piotr 'Virus' Jaczewski) #3

Nie wiedziałem, że Getrighta moża wykorzystywać do kopiowania plików udostępnionych jako zasoby sieci lokalnej. O ile się orientuję, Getright wykorzystuje jedynie protokoły http i ftp i nie było by złym rozwiązaniem udostępnić te pliki za pomocą któregoś z tych protokołów...


(pysiu) #4

mozliwe ze żle coś macie jedna skonfigurowane zapoznajcie sie z tymi konfiguracjami http://www.banita.pl/konf/smb.html


(system) #5

Można również skorzystać z programu Total Copy, dzięki któremu możemy zatrzymać/wznowić kopiowanie/przenoszenie w dowolnym momencie. Możemy również ustalić ograniczenie transferu. :slight_smile:


(fiesta) #6

Sorki zapędziłem się z Getrightem. :? "Virus" ma rację odnośnie obsługiwanych przez ten program protokołów. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:


(system) #7

Odnośnie mojego powyższego posta. :stuck_out_tongue:

  • proszę krótki opis programu


(system) #8

Dzieki,ale ja nie moge nawet zaczac kopiowania niektorych tych filmow,jezeli juz zacznie .....to i skonczy.....


(system) #9

I co dalej jest napisane?

Powodów może być wiele (autoryzacja, udostępnianie plików, zabezpieczenia, kodeki itd, itp.) a dodatkowa informacja komunikatu może powiedzieć coś więcej na ten temat.


(Piotr 'Virus' Jaczewski) #10

Obawiam się, że tu TotalCopy nie pomoże... jak dobrze zrozumiałem zasby są udostępnione w sieci z poziomu windowsa - są widoczne w otoczeniu sieciowym - a zatem podejrzewam że to jest wina windowsowych protokołów sieciowych, na których za bardzo się nie znam i tymsamym nie umiem nic poradzić. Dlatego uważam, że najlepiej będzie zasoby udostępnić przez protokół http lub ftp, będzie to chyba najprostrze a jednocześnie najpewniejsze rozwiązanie.