Problem z przegrzewającym się laptopem


(Barteks66) #1

Witam!

Od kilku godzin mój Pavilion G7 niesamowicie hałasuje. Wentylator pracuje non stop, a co jakiś czas komputer wyłącza się z powodu zbyt wysokiej temperatury. Podejrzewam, że przyczyną może być jakiś uruchomiony proces lub wirus. Wrzucam log i bardzo proszę o pomoc.

http://wklej.to/R58m2


(rgabrysiak) #2

Cześć

A ja podejrzewam że laptop trzeba po prostu wyczyścić i przy okazji wymienić pastę bądź thermalpady na CPU i GPU.


(Serwis) #3

Bartku pierwsza rzecz jest taka, że jak na moje oko to u Ciebie wirusa żadnego nie ma. Natomiast zasada jest jednak niezmienna bez znaczenia czy masz wirusa czy nie: komputer nie powinien się restartować. Jeśli się grzeje i restartuje to znaczy, że układ chłodzenia nie jest wydany i musisz koniecznie zgłosić się do serwisu w celu jego naprawy (nie tylko czyszczenie sprężonym powietrzem, bo to potrafi każdy, ale gruntowne czyszczenie całego układu oraz wymiany past termo-przewodzących). Komputer nawet kiedy jest obciążony w 100% nie ma prawa się restartować. Jest to matematycznie obliczone przez producenta. Daj nam proszę zrzut ekranu z menadżera zadań (zakładka wydajność) oraz procesy. Zerknij czy jakaś usługa nie obciąża procesora na poziomie większym jak 40%.


(Barteks66) #4

(rgabrysiak) #5

Cześć

Masz sporo zbędnych procesów powiązanych z programami od producenta. Część z nich możesz wyłączyć w msconifg na zakładce Startup.

Dodatkowo pobierz program HWMonitor i podaj temperatury podczas normalnej pracy i pod obciążeniem (o ile wcześniej laptop się nie wyłączy :wink: ).


(Barteks66) #6

http://wklej.to/JUVBI podczas włączonej opery

http://wklej.to/3jJQS podczas uruchomionej gry: Battlefield 2


(rgabrysiak) #7

Cześć

Zamiast logów z w/w programu wstaw zdjęcia. Będzie łatwiej je odczytać.


(Barteks66) #8

http://images.tinypic.pl/i/00338/khplloueultk.png podczas uruchomionej Opery

http://images.tinypic.pl/i/00338/9jhm2m1n582d.png podczas uruchomionej gry


(rgabrysiak) #9

Cześć

Zdjęcia dokładnie potwierdzają to co było już napisane wyżej, że:

Temperatury trochę spadną a laptop przestanie się sam wyłączać.


(Barteks66) #10

a oritenujesz się jaki będzie przedział cenowy takiej usługi ?

ogólnie dzięki za poświęcony czas wszystkim :slight_smile:


(rgabrysiak) #11

Cześć

Wszystko zależy od konretnego serwisu. Zresztą jeżeli laptop jest na gwarancji to nie masz co sie martwić o koszty. W przeciwwnym przypadku, jeżeli masz trochę zdolności manualnych możesz spróbować zrobić to samemu. A jeżeli nie potrafisz skorzystaj z pomocy serwisu.