Problem z przegrzewaniem się procesora

Witam, posiadam dość stary komputer. ale na zwykłe działania wystarczy. Specyfikacja : Płyta główna :Gigabyte EP31-DS3L Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3,00 Ghz, 4Gb RAM,grafika GT9600. Wziąłem się ostatnio za czyszczenie tego komputera, zasyfiony cały ale się z tym uporałem. Wymieniłem pastę termoprzewodzącą na grafice i procku, zacząłem potem monitorować temperatury procesora i jestem zaniepokojony bo przy zerowym obciążeniu temp. nie spada poniżej 60 st. Obciążałem go programem OCCT i momentalnie złapał 85 st. Procek nie jest podkręcany. Co mam z tym zrobić ?

Wszystko zależy od chłodzenia, oraz temperatury otoczenia. Mogłeś też kupić marną pastę lub źle ją nałożyć.

Może źle radiator założyłeś, albo jak napisałm drobok za dużo pasty nałożyłeś? Wyczyściłeś starą (wyschniętą) pastę?

Jaką dałeś pastę?

Dałem pastę MX-2, więc to nie wina pasty, radiator dobrze przylega, może to być wina tego że za dużo jej nałożyłem. Sprawdzałem w biosie napięcie, przy ustawionym auto, bios ustawiał bez OC napięcie 1,4 v, tutaj widocznie też był błąd.

Dla karty GT9600 to są normalne temperatury ale dla tego procka to za dużo w takich warunkach. Powinien oscylować w granicach 40 do 70 °C