Problem z przegrzewaniem się procesora

(Wyrek1994) #1

Witam, posiadam dość stary komputer. ale na zwykłe działania wystarczy. Specyfikacja : Płyta główna :Gigabyte EP31-DS3L Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3,00 Ghz, 4Gb RAM,grafika GT9600. Wziąłem się ostatnio za czyszczenie tego komputera, zasyfiony cały ale się z tym uporałem. Wymieniłem pastę termoprzewodzącą na grafice i procku, zacząłem potem monitorować temperatury procesora i jestem zaniepokojony bo przy zerowym obciążeniu temp. nie spada poniżej 60 st. Obciążałem go programem OCCT i momentalnie złapał 85 st. Procek nie jest podkręcany. Co mam z tym zrobić ?

(Drobok) #2

Wszystko zależy od chłodzenia, oraz temperatury otoczenia. Mogłeś też kupić marną pastę lub źle ją nałożyć.

(bachus) #3

Może źle radiator założyłeś, albo jak napisałm drobok za dużo pasty nałożyłeś? Wyczyściłeś starą (wyschniętą) pastę?

(darek0107) #4

Jaką dałeś pastę?

(Wyrek1994) #5

Dałem pastę MX-2, więc to nie wina pasty, radiator dobrze przylega, może to być wina tego że za dużo jej nałożyłem. Sprawdzałem w biosie napięcie, przy ustawionym auto, bios ustawiał bez OC napięcie 1,4 v, tutaj widocznie też był błąd.

(darek0107) #6

Dla karty GT9600 to są normalne temperatury ale dla tego procka to za dużo w takich warunkach. Powinien oscylować w granicach 40 do 70 °C