Problem z przeinstalowanie windowsa z 7 na xp


(Slawek C17) #1

Witam

Mam taki problem a właściwie kolega... Wiec kolega kupił nowego PC-eta i jest na nim zainstalowany Windows 7 i próbowaliśmy zainstalować Windowsa xp. no ale się nie bo Windows 7 tak jakby płyty z xp wogóle nie widziała i w tym jest problem....Oczywiście w BIOS-ie bootowanie na pierwszym miejscu jest rozruch z cd-rom.

Za pomoc wielkie dzięki.


(Pablo79) #2

Instalator XP nie widzi zapewne twardego dysku. Poszukaj w sieci sterowników SATA zintegruj je z systemem Windows XP programem nLite i tak przygotowany system zainstaluj ponownie.


(ADR1991) #3

Płyta oryginalna czy "kopia zapasowa"?


(Slawek C17) #4

kopia.

-- Dodane 27.04.2010 (Wt) 17:12 --

zintegrowanie tej płyty nic nie dało nadal jest to samo.


(FadeMind) #5

Podaj model płyty głównej.

Poszukaj w Google wydań Windows XP ze zintegrowanymi sterownikami, z wiadomych przyczyn nie mogę podać bezpośredniego linka :stuck_out_tongue:


(Michal Kulik) #6

To nie wygląda jak problem z brakiem sterowników do dysku twardego, gdyż jak widać z pierwszego postu (tak przynajmniej wnioskuje) w ogóle nie uruchamia się instalator systemu Windows XP (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę). Jeśli tak jest, to wszystko wskazuje na to, że problem leży w samej płycie instalacyjnej. W takim przypadku proszę spróbować uruchomić ją na innym komputerze, ew. sprawdzić programem do sprawdzania błędów odczytu na płycie CD.

pozdrawiam