Problem z przejściem z Windows 7 na Windows XP

Witam.

Ostatnio zainstalowałem system Windows 7 na 512 Ram’u.

Ścinał się więc dokupiłem ram i aktualnie mam 768Ram.

Nadal się ścina więc postanowiłem zainstalować system XP.

Jak włączam setup.exe to zainstaluj system windows XP jest szary i nie mogę zainstalować.

Gdy chce bootować z płytki to też nie działa i się włącze Windows 7.

Pomocy :frowning:

Mój sprzęt.

(Wiem jest stary :P)

Procesor:Intel© Celeron® CPU 1.70GHz

Pamięć ram: 256+512=768

Stacja dysku:ST38001A ATA Device.

Powinno się instalować system od najstarszego. Teraz będziesz musiał przywracać bootloader z tego co wiem (dawno to robiłem) niech Ci doradzi ktoś bardziej obcykany w tym. I najlepiej jakbyś wystartował z instalacja z napędu a nie z poziomu Windows z setup.exe. Wrzuć płyte w napęd i wejdz w Bios i ustaw Bootowanie z CD-DVD czy jakoś tak.

Wiem że to głupie ale…ustawiłeś w bios’ie bootowanie z płyty? Jeżeli ci się uda odpalić instalator z płyty, to po wgraniu plików instalacyjnych, usuń partycję z W7 a następnie z uzyskanego wolnego obszaru utwórz nową partycję pod XP (ok. 15-25GB)

Nie jestem taki głupi :smiley:

Ustawiam ale niewiem czy mi przywraca domyślne ale przez 5 sekund słyszę że CD-ROM pracuje i świeci się a potem normalnie włącza :frowning:

@Edit

To oznacza że nic już nie zrobię? :frowning:

Czy to może być związane z wymianą RAM’u?

Płyta z XP sprawdzona?, nie porysowana? może nie bootowalna? pokazuje się coś na ekranie podczas pracy CD z płytą ?

Kiedyś był sposób ,że wyjmowałeś baterię z płyty głównej i pamięć RAM . Tak na pół godziny ,wtedy traci pamięć twój komputer.Tak się kiedyś robiło.I wtedy instaluj XP,i formatuj partycje.POWODZENIA

Płyte sprawdzałem programem ‘Ultra ISO’ jest bootowalna.

Pojawia się taki znak _ i miga a po 10 sekundach znika i uruchamia się normalnie.

Cześć

Jeżeli masz taką możliwość sprawdź płytę na innym komputerze.

spróbuj zainstalować XP na dysku ‘’ D ‘’ lepiej nie mieć dwóch systemów na dysku ‘’ C ‘’