Problem z przekierowaniem portów na routerze mobilnym

Witam,

potrzebuję przekierować cztery porty:  8766, 27014, 27015, 27016. Dawniej miałem neostradę i co prawda nie te same, ale inne porty przekierowywałem i wszystko działało. Teraz moja konfiguracja wygląda tak: 

http://puu.sh/iqVCu/f4bba8fc59.png

Wydaje mi się, że wszystko zrobiłem dobrze, a mimo to gra wyskakuje, że “jestem schowany za NAT” a strony do sprawdzania portów twierdzą, ze są zablokowane. Co robię źle? Będę wdzięczny za naprowadzenie na problem. 

 

Pozdrawiam

z tego co wiem to operatorzy blokują otwieranie portów w mobilnych internetach.

Znajomy ma neostradę i mówi, że ma to samo. W moim przypadku też nie powinno być chyba problemów, bo operator dość luźno podchodzi do tej kwestii - jak chciałem, żeby mi dali zewnętrzne IP to dostałem bez problemu na osobnym APNie. 

Sprawdź w ustawieniach routera jaki dostajesz IP na WAN. Wtedy będziesz wiedział czy masz publiczne IP, czy jesteś za NATem.

87.96.25.62 - z tego co wiem to jest publiczne IP. 

Sprawdż spoza swojej sieci czy przekierowanie działa.

Tzn.? Sprawdzić u kogoś, kto ma inny internet? 

Tak, o to mi chodziło. Przeskanowałem IP, które podałeś nmapem i nie ma tych portów na liście. Usuń wpisy w virtual servers i dodaj hosta do DMZ i sprzwdź czy działa przekierowanie.

Próbowałem na wszelkie sposoby i nie mogłem dojsć do ładu. Ostatecznie użyłem darmowego programu SPI Port Forward i porty działają bez problemu. Co było przyczyną, że nie mogłem ich ręcznie odblokować? Nie mam pojęcia… 

Dzięki Panowie za próby pomocy :slight_smile:

Zobacz czy masz włączony na routerze SPI Firewall. Jeśli tak, to on blokuje przekierowania. Wyleciało mi to całkiem z głowy, aby to sprawdzić.

Szczerze mówiąc nie wiem nawet gdzie to znaleźć, znalazłem wcześniej Firewall Switch, co wyłączyłem i też nie dało efektu.