Problem z przekierowaniem portu na WRT120N [Win7]

Witam serdecznie.

Już ponad miesiąc męczę się z przekierowaniem portu: 25565 (serwer Minecraft), próbowałem różnych poradników.

M. in. ten: http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/WRT120N/default.htm

Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak jest w tym poradniku i sprawdzając port otrzymuję ciągle wiadomość, że ’ Connection Refused’.

Wyłączyłem windowsowski firewall, dodając wcześniej regułę dla tych portów, lecz to też nic nie dało.

W routerze mam ustawione Single Port Forwarding dla tego serwera:

bp5vyp0ygutb_t.jpg

Firewall na routerze mam wyłączony.

DMZ mam wyłączone, ponieważ ustawienie tego też nic nie daje.

IP routera to: 192.168.1.1

Moje wew. ip komputera to: 192.168.1.101

Moje zew. ip komputera to: 77.237.0.136 a router pokazuje 172.17.246.172 (próbowałem łączyć przez oba i nic to nie dało).

Moje ip bez routera to: 77.237.1.16 (ale to raczej jest mało ważne)

Już nie wiem co mam robić… Nie mam sił i coraz częściej mi się wydaje, że ten router to jakiś złom…

Komputer w sieci wewnętrznej wg twoich informacji ma ip 192.168.1.101, więc to ip wpisujesz w pole “to ip adres”, zaznaczasz enabled, wpisujesz port. Potem wejdź na stronę http://twojeip.wp.pl/ i łącz się do tego ip.

Jeśli tak nie działa to znaczy, że masz wewnętrzne ip. Najlepiej jak powiesz jakiego masz dostawcę. Musiałbyś wtedy u niego przekierować porty, albo postawić klienta lan (typu hamachi)

Próbowałem łączyć przez ten ip, ale niestety to samo.

Dodatkowo każda strona, która przeprowadza testy portów wypisuje to samo.

Mój dostawca to Toya oddział Piotrków Tryb.

Hamachi się już nastawiałem w życiu. Chcę żeby dało radę bez hamachi i innych ■■■■■ół.

Toya nie posiada zewnętrznego ip, którego ty potrzebujesz. Albo poprosisz dostawcę o przekierowanie portów, albo o zewnętrzne ip.

Aha, czyli teraz wszystko wiadomo.

Muszę zadzwonić do nich i się zapytać.

Dzięki za odpowiedź.

Dodane 06.06.2011 (Pn) 16:10

Ok, zadzwoniłem do nich w wolnym czasie i okazało się, że moje IP jest zewnętrzne. (ponieważ, 3 lata temu kiedy zakładaliśmy internet, była złożona prośba o takowe).

I dowiedziałem się też, że oni nie blokują żadnych portów i prawdopodobnie jest problem z router’em lub zła konfiguracja…

Dużo nie pomogli, ale jedno zapewnili, że mam zew. IP (co jest w sumie prawdą, ponieważ po podłączeniu kabelka prosto do modemu i komputera każdy może się do mnie przyłączyć).