Problem z przekierowaniem portu

Witam!

Mam pytanie. Mam router cerberus wifi 802.11 g lite i chcę ustawić przkierowanie prtów. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to zrobić? Bo chcę przekierować porty dla uTorrenta i cały czas mi nie wychodzi…

Może zajrzyj tu http://www.portforward.com/english/rout … orrent.htm ,jest dokładnie opisane i zilustrowane.

To mi nic nie da bo w moim routerze nie ma zakładki virtual server. Ja mam port forwarding i DMZ

I właśnie mam pytanie czy w DMZ trzeba wpisać ip routera czy komputera? Bo pytam się jak przekierować bo cały czas próbuję i nic… A firewall napewno nie blokuje połączenia bo jak go wyłącze to jest to samo zresztą tester portów nawet wykazuje, że port jest zamknięty. Ja robię tak, że w dmz wpisuję ip routera a w port forwarding i wpisuję porty i ip kompa. Czy dobrze robię?

ip routera i w utorrent odznacz żeby nie mapował portów upnp i nat pmp

kurcze dalej nic…

DMZ wpisuj swoje IP a nie router w opcji forwarding udostepniony port a jak chcesz zrobić przekierowanie to w opcji tiggering

ps.

Skrót DMZ pochodzi od angielskiego terminu „Demilitarized Zone” (strefa zdemilitaryzowana). Dzięki tej funkcji w Internecie może być ujawniony jeden adres IP. DMZ pozwala na ujawnienie tylko jednego komputera, gdy trzeba otworzyć wiele portów TCP/IP. Aby móc korzystać z funkcji DMZ, należy skonfigurować na komputerze statyczny adres IP.

musisz wpisać ip komutera

DMZ - twój komputer będzie calkowicie widoczny z zewnątrz, żadnego zabezpieczenia firewallem…

ew. w port forward wpisz port zew. i ip wewnętrzne:port wew.

powinno działać

chyba, że robisz coś źle…

dalej mi nie działa

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 12:27 został dopisany post przez piczer

ip routera: 192.168.1.254

ip komputera:192.168.1.101

port do przkierowania 25531

Napiszcie mi gdzie to mam wpisać bo tak to ja nie wiem gdzie co i jak

moment ! ty chesz przekierować port czy udostępnić ?!

Przkiekierować

DMZ - Opcja ta pozwala na przekierowanie wszystkich portów przychodzących na adres IP publiczny do wskazanego komputera. W DMZ HOST IP podać adres IP komputera, do którego robimy przekierowanie. Wymagane jest statyczne IP. Czyli wpisujesz tutaj swoje IP.

… a w ogóle to zrob screena i pokaz z opcja forwating na twoim routerze to ci wypelnie…

http://www.wrzuta.pl/obraz/3Gkzej461l/

spróbuj tak:

Konfiguracja

dalej twierdzi, że mam problem z konfiguracją sieci

no to spróbuj jeszcze udostępnić ten port w firewall windowsowskim… w wyjątkach… i koniecznie restaruj ten program

Dobra daje sobie z tym spokój. Dzięki za pomoc

no ja tez… daje sobie z tym spokuj… musi być coś nie tak w programie…

Udało się. Wgrałem shareazę przestawiłem Can accept incoming connections z auto na tak i działa :slight_smile:

i teraz zastanawiam się - dlaczego ja się tak wysillłem…

a już wiem - może ktoś się nauczył robić forwating :stuck_out_tongue:

=D> =D> =D> =D>

Tylko nie wiem czy shareaza współpracuje ze stroną torrenty.org bo wszystkie pliki się ściągają oprócz torrentów z tejże strony. Od godziny pisze oczekuje i nawet 1mb nie ściągnął