Problem z przeniesieniem systemu na nowy dysk


(Tadena) #1

Kupiłem nowy dysk na który skopiowałem zawartość starego dysku na którym miałem Windowsa XP i Ubuntu .Po uruchomieniu nowego dysku wyskakuje mi ...GRUB loading pleas wait i potem ERROR 15.Czy coś żle zrobiłem i jak można to naprawić


(Psio1) #2

Skopiowałeś zainstalowany Windows XP i Ubuntu? Oczywiście że to nie będzie działać, ewentualnie zainstaluj Ubuntu raz jeszcze i wtedy GRUB zostanie nadpisany na nowo.


(Hawrocik08) #3

Tak jak napisał iPofree , nie możesz skopiować system z dysku na dysk. Możesz zainstalować system i potem wrzucić potrzebne dane, np. moje dokumenty etc.


(Informatyk) #4

Można to zrobić jeżeli są to identyczne dyski, użyj programu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... e+XML+2.02

  1. zrób backup tego starego

  2. zrób restore na ten nowy

chyba że się mylę

spróbować można :wink:


(IrasDeeJay) #5

Ja najchętniej użyłbym programu firmy Acronics - Acronics True image. Program w wersji iso należy nagrać na płytę CD i z niej odpalić komputer. Następnie wykonać backup partycji z Windowsem ze starego dysku, i z tego backupu odtworzyć zawartośc partycji na tym nowym dysku. Nie wiem jak z Linuxem bo nie backupowałem Linuxa. Z Windowsem zawsze działa. Wiem, bo sam mam zrobiony obraz partycji i przy wywaleniu się Windowsa, z niego od nowa odtwarzam zawartość dysku C. Dzięki temu oszczędza się mnóstwo czasu na reinstalacje Windows i ponowna konfigurację systemu.


(matiit) #6

Jak jesteś bardzo niedoświadczony to zreinstaluj, jak czujesz się na siłach to napisz, spróbuję pomóc


(mati75) #7

kopiowanie systemu z dysku na dysk działało w czasach win 9x.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& ... 00/XP/2003


(Tadena) #8

zainstalowałem system od nowa na nowym dysku i poprzenosiłem potrzebne pliki , a chciałem to zrobić szybko i bezboleśnie - dzięki za rady-temat uważam za zamknięty