Problem z przeniesieniem systemu na nowy HDD

Chcę wymienić HDD Samsunga o pojemności 149 GB na WD5000A2RX o pojemności 465 GB. Program Aomei Backupper Standard przy pomocy którego chciałem przenieść system na większy dysk informuje o niemożliwości klonowania ze względu na niezgodność bajtów. Co mam zrobić, aby zmienić dysk na większy? 

System ? Płyta z systemem ?

Windows 7 i płyta Dell755. Ale te info chyba nie są istotne.  Raczej te, że mniejszy dysk z systemem ma układ 512 bajtów na sektor, a nowy większy ma 4096 bajtów na sektor wg programu Aomei. Tylko nie wiem co mam zrobić z tą informacją.

Użyj GPARTED (Copy/Paste , boot) :
https://drive.google.com/file/d/0B-HnGXDSzvpmTENqNjZRZTBZZmM/view?usp=sharing

lub 
http://iweb.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.25.0-3/gparted-live-0.25.0-3-i686.iso

Zobacz jaka jest wartość First sector jest na dysku 149 GB .

Płyta z systemem WINDOWS 7 będzie potrzebna do naprawy sektora startowego (Napraw x2) .

Pierwszemu dyskowi należy wyłączyć : pamięć wirtualną i hibernację (RESTART !) , a następnie należy wykonać : CHKDSK ( błędy w systemie plików mogą uniemożliwić pomyślne zakończenie operacji kopiowania ) i defragmentację . 

CHKDSK dysku C :

WIN+E

Dysk C - PPM - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Zaznaczyć co najmniej : Automatycznie napraw błędy systemu plików - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK

RESTART !  

 

Wielkie dzięki za rady. Chyba nie dam rady z tym problemem. boję się naknocić w kompie. 

Stary dysk pozostaje nienaruszony , więc w czym jest problem ?

Nie mam płytki z systemem. Komputer (Dell Optiplex755) jest prezentem; z odzysku; po rewitalizacji i zmianie systemu XP na Win7. System jest legalny z numerkiem licencyjnym - ma zaproszenie do aktualizacji na Win10. Przed aktualizacją na dziesiątkę chciałem wymienić HDD na większy, ale nie potrafię zmusić bajty, żeby się zgodziły ze sobą. Trudno. Dzięki za rady i życzę dobrych dni.