Problem z przenośnym dyskiem twardym

Witam wszystkich!

Nie wiem czy w dobrym miejscu forum piszę,ale myślę,że nie skasujecie od razu tego pytania.

Mam taki problem, otóż kupiłem sobie przenośny dysk twardy pod USB firmy Verbatim 2’5 cala.

Problem polega na tym,że pytałem nie jednych fachowców - czyli sprzedających w różnych sklepach

i chodzi o to,że chciałem ten dysk podłączyć pod DVD które ma wyjście na USB, otóż okazało się,że

dysk idzie bo wykrywa go DVD i talerz się obraca,dioda świeci że zasilanie jest,tylko żadnych plików

nie widzi ani folderów,jakby był pusty.

Domyślam się że problem tkwi w tym że DVD Easy Touch ET-612HD (taki dokładnie model) odtwarza pliki

z pamięci tylko typu Flash a nie dysku.To może być racja,bo w komputerze jak dysk podłączę,to pokazuje

mie się on jako dysk lokalny a nie tak jak chciałem i jak mówił nie jeden sprzedawca dysk wymienny.

Pytanie takie,czy dysk lokalny da się zrobić tak żeby był widoczny jako dysk wymienny??

Jakoś przerobić sterowniki czy coś,żeby był traktowany jako pamięć typu flash a nie zwykły dysk??

Ewentualnie może trzeba wgrać nowe oprogramowanie (update) do dvd za pomocą płyty,ale niech mi Ktoś powie

gdzie mogę znaleźć takie nowe oprogramowanie?

Z góry Dziękuję i Przepraszam jeśli w złym miejscu napisałem - a w takim razie Proszę o przeniesienie tematu

w dobre miejsce.

Dzięki.

Czekam na odpowiedź.

YM.

nie znam się na tym ,ale może system plików ma coś do rzeczy…fleshe to fat32 ,…może twój dysk pracuje w systemie plików NTFS…xd,