Problem z przesuwaniem folderów

(Jeahbeybe) #1

no więc... problem jest tego typu, że nie mogę przesuwać folderów. Jeżeli chce przenieść to muszę wziąść "wytnij, wklej" nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie to, że w różnych programach nie mogę dodawać efektów itp. Możliwe że problem ten jest związany z tym, że gdy chce np. jakiś obrazek otworzyć to nie działa gdy nacisne na niego dwukrotniem tylko muszę wziąść "otwórz za pomocą". Problem z przenoszeniem ikon nie jest związany z tym autorozmieszczaniem itp. Nie znam sie na komputerach więc nie umiem tego naprawić. :frowning: proszę o pomoc :wink:

(Onegumas) #2

prawy klik myszki na menu start (lewy dolny róg) właściwości zakładka menu start ->dostosuj ->zaawansowane, przewiń listę na sam dół i zobacz czy masz zaznaczone przeciąganie i upuszczanie. Może podziałać. Ja miałem podobny problem ale nie udało mi się go tak naprawić bo okazało się że podczas czyszczenia rejestru został usunięty wpis odpowiedzialny za to i nic nie pomagało oprócz przywrócenia systemu albo przywrócenia kopii rejestru przed czyszczeniem. Spróbuj przywrócić system przed stanu zanim zauważyłeś problem. Najpierw spróbuj tego pierwszego sposobu.

(Jeahbeybe) #3

pierwszy sposób nie pomógł gdyż mam tą opcje zaznaczoną :smiley: spróbowałam przywrócenia systemu :smiley: też nie pomógł.. :frowning: jeszcze pokombinuje, ale nie bardzo mi to idzie... :frowning: chodzi o to gdy naciskam na folder to się zaznacza, ale gdy chce przenieść wyświetla mi się znak stop i nie mogę przenieść... :expressionless:

(Onegumas) #4

No też tak miałem...Jak chcesz mogę później przesłać Ci moją kopię rejestru tych rzeczy, które są usuwane przy czyszczeniu. Wrzucisz te drobne śmieci w rejestr (nic nie stanie się poważnego, to po prostu jakieś błędne i stare wpisy), i może zacznie działać. Zrobisz wcześniej kopię rejestru. Napisz mi adres mail jeśli chcesz i powinienem później przesłać ten fragment rejestru (chyba ok 70 wpisów) i gdzieś tam jest ukryty wpis odpowiedzialny za te problemy.

(errata72) #5

Trzeba sprawdzić: Start >Panel sterowania >Opcje folderów >Ogólne > Zadania -tu zaznacz polecenie

" Pokaż popularne zadania w folderach " ,następnie

-Widok > Ustawienia zaawansowane > tu zaznacz polecenie - " Użyj prostego udostępniania plików "

oraz polecenie - " Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu "

> Zastosuj > OK .

(Jeahbeybe) #6

Ymmm... tą pierwszą rzecz mam zaznaczoną :smiley: natomiast z drugą mam problem gdyż jak wchodze

widok > Ustawienia zaawansowanie <--- nie ma u mnie ustawień zaawanasowanych. Wchodzę w opcje folderów i mam widok. Wchodzę w to, ale ustawień zaawansowanych tam nie ma.

(errata72) #7

Jeśli możesz to daj screen z otwartym oknem podmenu Widok, być może braki są większe a to może oznaczać

infekcję.