Problem z przesuwaniem folderów

no więc… problem jest tego typu, że nie mogę przesuwać folderów. Jeżeli chce przenieść to muszę wziąść “wytnij, wklej” nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie to, że w różnych programach nie mogę dodawać efektów itp. Możliwe że problem ten jest związany z tym, że gdy chce np. jakiś obrazek otworzyć to nie działa gdy nacisne na niego dwukrotniem tylko muszę wziąść “otwórz za pomocą”. Problem z przenoszeniem ikon nie jest związany z tym autorozmieszczaniem itp. Nie znam sie na komputerach więc nie umiem tego naprawić. :frowning: proszę o pomoc :wink:

prawy klik myszki na menu start (lewy dolny róg) właściwości zakładka menu start ->dostosuj ->zaawansowane, przewiń listę na sam dół i zobacz czy masz zaznaczone przeciąganie i upuszczanie. Może podziałać. Ja miałem podobny problem ale nie udało mi się go tak naprawić bo okazało się że podczas czyszczenia rejestru został usunięty wpis odpowiedzialny za to i nic nie pomagało oprócz przywrócenia systemu albo przywrócenia kopii rejestru przed czyszczeniem. Spróbuj przywrócić system przed stanu zanim zauważyłeś problem. Najpierw spróbuj tego pierwszego sposobu.

pierwszy sposób nie pomógł gdyż mam tą opcje zaznaczoną :smiley: spróbowałam przywrócenia systemu :smiley: też nie pomógł… :frowning: jeszcze pokombinuje, ale nie bardzo mi to idzie… :frowning: chodzi o to gdy naciskam na folder to się zaznacza, ale gdy chce przenieść wyświetla mi się znak stop i nie mogę przenieść… :expressionless:

No też tak miałem…Jak chcesz mogę później przesłać Ci moją kopię rejestru tych rzeczy, które są usuwane przy czyszczeniu. Wrzucisz te drobne śmieci w rejestr (nic nie stanie się poważnego, to po prostu jakieś błędne i stare wpisy), i może zacznie działać. Zrobisz wcześniej kopię rejestru. Napisz mi adres mail jeśli chcesz i powinienem później przesłać ten fragment rejestru (chyba ok 70 wpisów) i gdzieś tam jest ukryty wpis odpowiedzialny za te problemy.

Trzeba sprawdzić: Start >Panel sterowania >Opcje folderów >Ogólne > Zadania -tu zaznacz polecenie

" Pokaż popularne zadania w folderach " ,następnie

-Widok > Ustawienia zaawansowane > tu zaznacz polecenie - " Użyj prostego udostępniania plików "

oraz polecenie - " Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu "

> Zastosuj > OK .

Ymmm… tą pierwszą rzecz mam zaznaczoną :smiley: natomiast z drugą mam problem gdyż jak wchodze

widok > Ustawienia zaawansowanie <— nie ma u mnie ustawień zaawanasowanych. Wchodzę w opcje folderów i mam widok. Wchodzę w to, ale ustawień zaawansowanych tam nie ma.

Jeśli możesz to daj screen z otwartym oknem podmenu Widok, być może braki są większe a to może oznaczać

infekcję.