Problem z przycinającym się komputerem

Witam

Zacznijmy od początku.

Miałem Viste,postamowiłem zainstalować Windows 7.Po zainstalowaniu 7 zauważyłem że pod czas grania w jaką kolwiek gre komp zwiesza mi sie na 1-3sek czasem dłużej.Komp zaczyna mi sie zwieszać dopierdo po jakimś czasie grania czy w ogóle użytkowania. Teraz zauwarzyłem że ścinki pojawiają się nawet pod czas przeglądania stron internetowych. Zainstalowałem Crysia włączyłem sanboxa, wszystko ok ale po 5-10min max ścinki ni da sie grać co wcześniej tak nie przeszkadzało bo był one dość żadko (tak co 1min).

Teraz tak, mam dobrego kompa tak myśle(gtx 285,4gb ram DDR2, Core2 Quad Q9400,asus P5QL-E, zasilacz 850W, dwięk Xonar DX) więc wykluczam od razu odpowiedzi typu “za złaby sprzęt”,zainstalowałem dx9,sprawdzałem temperatury,grafika max 85 stopni (ale przy 60 także ścinki sie pojawiały a np przy 80 nie więc myśle że wyklucza to przegżanie)

Proble pojawia się nadal, mimo przeinstalowania win.Stery do grafiki także sprawdzałem instalowałem najnowsze i starsze.

Bardzo prosze o pomoc w rozwiązeniu problemu . Nie mam pojęcia co jest popsute.

  1. Sprawdź pamięć RAM programem Memtest86+ lub Mem Test (może pamięci są uszkodzone).

  2. Spróbuj uruchomić gry jako Administrator z parametrami kompatybilności (np. z Windows XP SP2).

  3. Zainstaluj najnowsze sterowniki do k.graficznej przeznaczone do wersji systemu jaki masz (ważne czy 32/64 bit).

  4. Możliwe uszkodzenie zasilacza (chociaż mało prawdopodobne) - zanik sygnału przy większym obciążeniu na którymś z kabli zasilających k.graficzną bądź płytę główną.

  5. Sprawdź wersję sterowników do chipsetu (też powinna być taka jak system - 32/64 bit).

  6. GeForce GTX 285 pobiera maksymalnie 550W, sprawdź ile zostaje na procesor i inne komponenty - może za mała moc zasilacza (mało prawdopodobne ale możliwe że brakuje mocy, wiązać się to może z uszkodzeniem zasilacza).

Osobiście stawiam na sterowniki do k.graficznej pod Windows 7, prawdopodobnie zainstalowałeś 32 bitowe na 64 bitowym systemie bądź odwrotnie (chociaż to “odwrotnie” jest mało prawdopodobne) :smiley:

dlaczego zainstalowałeś dx9 do windows7???

ben11 - może po to by starsze gry też “odpaliły” na kompie ?? Nowe DirectX poczynając od 10 nie wspiera w 100% starszych gier typu np. Projedct IGI, normalnie PORAŻKA !!

-RAM sprawdzony wszytko ok

-uruchomianie gier w zgodność nic nie pomaga

-jak już pisałem prubowałem różnych sterów

-nie wiem jak sprawdzić możliwość uszkodenia zasilacza

-najnowsze sterowniki do chipsetu ze strony producenta

-mam 850W zasilacz więc raczej starcza, a pozatym wcześniej przy tej samej konfiguracji sprzętowej było wszystko ok

Ja osobiście wykluczył bym sterowniki, bo gry nie tną cały czas tylko po jakimś czasie 30min gram spokojnie a potem(zależy w jaką gre bo w Crysise dorazu)

Zapomniałem wcześniej dodać że mam Windows 7 64 bit i wszystkie stery mam 64bit tak myśle ;]

Nie wiem co dalej. Sprubuje zainstalować z powrotem tą Viste.

Prosze o dalszą pomoc.

Odpal jeszcze testy DirectX:

W oknie URUCHOM wpisz: dxdiag

Może to jednak DirectX ma jakieś problemy…

Przeprowadź też test wydajności systemu.

Z DX wszystko wpożo,system wydaje sie pracować normalnie.

Czy zainstalowanie Visty zpowrotem, może usunąć problem?

Spróbuj jeszcze zainstalować Serwis Pack 1 do Windows 7 - może to jakiś błąd systemowy. Ponowne zainstalowanie Visty powinno rozwiązać ten problem skoro wcześniej było OK. Może to HDD ma jakieś problemy - sprawdź S.M.A.R.T. Jak na razie Windows XP jest nie do pokonania - zarówno przez Vistę jak i jej ulepszoną wersję czyli Windows7. Moim skromnym zdaniem szkoda kasy na nowe systemy skoro są z nimi same problemy. Kosztem “bajerów” cały system kuleje i żąda coraz większych zasobów (RAM, miejsce na HDD). Odkąd wydano Windows XP - mam go zainstalowanego i nie mam zamiaru “przesiadać się” na inny. Zrobię to dopiero wtedy gdy nowe systemy będą dopracowane i nie będą sprawiały niemiłych niespodzianek tak jak Tobie.