Problem z psuciem się Pamięć/Kart w porcie USB

Mam pewien problem jakiś tydzień temu miałem 2 pamięci USB   takie promocyjne 1gb działały idealnie przez lata - jednego dni wgrałem na 1 parę danych - następnie użyłem ich do skopiowania na tablet problem wystąpił gdy wieczorem na pc chciałem sformatować pena i nie dało się przeszedł w tryb RAW i nic a nic nie dało się go naprawić sformatować wywalało zawsze “Write Protected” w czym kolwiek ,myślałem że to chińszczyzna to nic koniec zepsuło się ,przez kilka dni używałem wielu pamięci usb i kart sd bez problemu ,gdy znowu jednego dnia wziąłem pena identycznego jak ten 1 co kiedyś 1gb i podczas wgrywania wyskoczył błąd i  znowu to samo na tym 2 penie tryb RAW i amen . Następnie jakiś czas temu robiłem testy i wszystko było ok wiele podpinałem 1 pena - formatowałem itp i było ok - pewnego dnia popiołem w trybie Pamięci masowej smartphona i na kartę microsdhc wgrałem sobie muzykę i po jakimś 2-3 utworach wywalało bład w androidzie i okaząło się że karta się popsuła i tak samo się nie da jej naprawić

 

Dodam jeszcze to ważne zawsze od lat używam praktycznie zawsze tego samego 1 portu USB z przodu pc a mam 2 z przodu i 4 z tyłu

 

Zasilacz: pentagram 350W (Z 2012r zakupiony nowy)

Płyta główna: Fujitsu D2950 (Kupiona nowa z procesorem core 2 duo e6550 wymieniałem w 2012 roku części)

Reszta w PC jest z 2008r 

 

Pamięci które się popsuły to 2x klony promocyjne peny nie markowe 1gb oraz Platinet microsdhc class 6 8GB

System Windows 7 SP1 czysty od wirusów itp 

PC w stanie idealnym zadbany wewnętrznie - regularnie czyszczony / wymieniane pasty / wszystko idealnie podpięte

 

Nie sprawdzałem innych portów USB bo boję się że zepsuje mi coś innego o ile to wina usb

 

 

Unikaj więc tego portu. Pendrive nie działają także pod innymi portami? 

Nie te co się zepsuły nie da sie do nich dostać ale widać ze jest coś ale prosi o wieczne zformatowanie i nic nie pomaga - nawet na laptopie sprawdzałem i nic - sprawdzałem tez chipgeniue i na stronie ruskiej programy ale do 2 chińskich nie było nic a do platinet karty tak ale nic jak w zadnym innym programie wywalało writed protected. 

 

Co do portów nie sprawdzałem nic bo boje się ze coś uwali - jedynie jak pisałem było ok podpinałem pena innego pare razy i było ok - ale wszelkie porty w pc USB sprawne . Większość tylnych mam zajęte  Myszka ,klawiatura ,drukarka - 1 z tylu wolny i 2 z przodu (Zazwyczaj tylko tych 2 używam aż przyzwyczajenia zawsze tego 1)

 

Zabiorę się jutro sprawdzaniem miernikiem na portach USB jak i na samej płycie głównej czy nie ma na tym 1 czegoś z napięciem itp (Choć wątpię predzej jak by było coś padł by ) 

Sprawdziłem miernikiem każdy port na wyjściu i wejściu tj na USB końcówkach i na płycie głównej w spoczynku jak i podczas pracy ale to nie ma sensu zawsze jest w takim przekłamanie więc raz pokazuje tyle raz inaczej