Problem z pulpitem 3D - Mandriva 2008 KDE

Witam, otóż mam problem z pulpitem 3D w Mandrivie, mianowicie chodzi o:

Gdy mam włączony pulpit 3D ‘Compiz Fusion’ jako serwer graficzny ‘obsługa natywna’ to błędnie wyświetla mi okna dialogowe, dla przykładu gdy dostaję monit o hasło admina w okienku nic nie widać prócz białego tła.

Problem znika gdy zmienię ‘Compiz Fusion’ jako serwer ‘XGL’ natomiast pojawia się kolejny problem. Otóż w tym serwerze brak jest sesji wyłaczania komputera, restartowania itp. Jest tylko Wyloguj i zablokuj sesję. W dodatku rypie się czcionka i nie jest renderowana i jest bardzo mała.

Problem znika gdy wyłączę całkowicie efekty 3D, jakoś można pracować, ale może zna ktoś jakieś lekarstwo na to?

Jeszcze jeden problem. Czemu to cholerne Kadu nie zapamiętuje miejsca w ktorym je pozostawiłem, chce mieć je po prawej stronie a ono ciągle jest po lewej ehh…

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 0:26 został dopisany post przez undefinedman

i jeszcze jeden problem wykryłem teraz.

na windzie normalnie chodzi intenet, a na mandrivie nie:

strona dobreprogramy nie funguje, tak samo wp, i forum na którym bywam.

Działa o dziwo forum dobreprogramy,

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 0:27 został dopisany post przez undefinedman

nie działa w sensie, pokazuje monit że brak neta, a net jest… srpawdzane na operze i ff

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 0:34 został dopisany post przez undefinedman

uaktualniam bład, działają strony ale jak je odswieze z kilka razy tj.

Właczam wp.pl pokazuje brak neta… klikne kilka razy na odswiez i w koncu zaskakuje, podziala chwile i dalej to samo…

To jeszcze tak byś się pochwalił kartą graficzną. Czy sterowniki do grafiki zainstalowane?

Co do kadu nie widziałem opcji typu “zapamiętaj położenie listy kontaktów”, u mnie akurat lista kontaktów jest zawsze w tym miejscu w którym ją zostawiam.

Co do neta też mógłbyś się pochwalić rodzajem neta: LAN, WLAN, DSL oraz sieciówką.

Tak na marginesie lepiej zakładać osobne wątki do każdego problemu.

Pozdrawiam!

undefinedman , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Karta graficzna to Radeon 9550 i sterowniki były już zintegrowane w Mandrivie.

Co do neta to Wifi, ale już sobie poradziłem.

Co do tych pulpitów 3D czemu jest tak a nie inaczej, nie umiem sobie poradzić.